Veverka z listů
Zdroj: lp-studio / Shutterstock.com

Nevíte, co dělat s dětmi: Vytvořte si z běžných přírodnin vtipné dekorace

Docházejí vám nápady, co podniknout s dětmi doma? Vytvořte podzimně laděné výrobky, které zabaví děti a vyzdobí byt. Inspirujte se a vyrábějte, z přírodního materiálu vykouzlíte zvířátka z listí, roztomilé postavičky, originální svícny i dekorace do bytu.

Využijte hezkého podzimního počasí a vydejte se dětmi na procházku ven. Posbírejte co nejvíce přírodnin, které později poslouží k domácímu tvoření. Sychravé odpoledne potom věnujte tvorbě originálních dekorací a dětských kreseb. Děti si na televizi ani nevzpomenou a zcela propadnou kreativní zábavě.

Drak ze šišky a listů

Lístečkové obrázky

Obtisky listů můžete dál dokreslit

Pestrobarevné listí se pro kreativní tvorbu přímo nabízí. Z nasbíraných červených, žlutých i hnědých listů nejrůznějších tvarů udělejte zajímavou kytici na stůl. Samotné lístečky pak využijete pro tvorbu půvabných obrázků. Dovolte dětem na listy nanášet barvu a obtiskovat je na papír. Obtisky dokreslete a přeměňte je na strašidýlka a postavičky, nebo jen nechte vyznít zajímavé barevné kombinace. Možné je také předkreslit na papír siluetu stromu, kterou děti doplní padajícím listím.

Ježek vznikne za chvilku

Zvířátka z listů

Podzimního lva si děti zamilují

Děti ohromně baví hlavně stříhaní a lepení. Nasbírané lístky poskládejte na papíře do postaviček, zvířátek i pohádkových bytostí. Někdy si trochu pomůžete, listí nastříháte do potřebného tvaru a délky. Do výtvoru doplňte oči, které vyrobíte z obyčejné čtvrtky. Stačí vystřihnout kolečka a nakreslit oči černou fixou. V papírnictvích seženete i očička plastová, která snadno přilepíte. Během chvilky z listů vznikne slon, žabka nebo třeba lev.

Z listů vytvoříte různá zvířátka

Svícen z listí

Nádherné svícny z podzimního listí zvládnou i děti

Tvoření z barevných listů je nekonečně pestré. Připravte si starou zavařovací sklenici, lepidlo Herkules a nabídku listů nejrůznějších tvarů. Sklenici polepte z vnější strany lístečky, mohou se různě překrývat a doplňovat. Hrdlo sklenice ozdobte stužkou nebo provázkem, dovnitř vložte svíčku a máte hotovo. Hlavně během soumraku a večera oceníte jemné světlo, které bude prosvítat přes listovou stěnu.

Dýně na papíře

Tvořit se dá i z dýňových semínek

Dýně ve všech možných podobách vládnou podzimu. Využijte dýňová semínka, které mladý výtvarník či výtvarnice přilepí na papír s předkresleným obrysem dýně. Pak už je potřeba jen semínka nabarvit, aby zářila tou správnou dýňovou barvou.

Figurky z kaštanů a šišek

Postavičky z kaštanů jistě stavíte každý rok. Velmi hezky vypadají i dubáčci, malí mužíčkové ze žaludů. Takový skřítek může plavat v lodičce, sedět na šišce nebo stát na stráži u okna. Ježek z přírodninKdyž k němu přidáte ježečka ze šišek, bude podzimní aranžmá dokonalé. Tělo ježka vytvoříte z plastové lahve polepené papírem nebo ze staré, vycpané ponožky. Bodliny vzniknou ze šišek, semínek nebo šípků, stejně jako oči a nos. Vše přilepíte tavnou pistolí.

Podzimní skřítek z přírodnin

Podzimní dekorace na zeď

Ideální podzimní výzdoba z listí

Krásnou a zcela jednoduchou dekoraci na zeď vytvoříte z klacíku, provázku či vlasce, lístků, mušliček i korálků. Na klacík zavěste několik nitek s připevněným lístečky, doplňte o provrtané mušličky, prázdné ulity šneků a barevné korálky. Takový závěs bude vypadat dobře nejen na zdi v interiéru, ale hodně parády nadělá i venku na zahradě.

Akční letáky