Podívejte se, jak jednoduše je možné kůru použít v podzimním aranžmá. Velmi přírodní dekorace na stůl, komodu nebo parapet může být stejně bohatá a lesní jako v tomto příspěvku, ale také jemná a decentní, pokud použijete jiné materiály. Ale o tom až za chvilku. Teď se podívejte na příspěvek od našich severních sousedů. Paní Anna pro vás připravila na svém kanálu Domowe pasje Anki svou „Jednoduchou podzimní dekoraci s kůrou“.

Zdroj: Youtube

Přírodní materiály podzimu

Podzim je bohatý a nabízí báječnou barevnou podívanou i množství zajímavých materiálů. Je časem sklizně nejen na zahradě, ale také na loukách a v lesích, kde si můžete nasbírat řadu zrajících plodů, travin nebo zajímavého listí. Není to však zdaleka všechno. Také kůra je krásný materiál, který stojí za to!

Březová kůra nabízí ještě víc

Jak se vám aranžmá líbilo? Každý přírodní materiál je krásný, ale máte-li radši jemnější barvy i materiály, můžete například použít kůru z břízy. Je to velmi specifický materiál, který se po sloupnutí dá tvarovat i nůžkami nebo nožem.

Jemné ornamenty lze vytvořit jen za pomoci řezáku nebo skalpelu pro výtvarníky. Jeho výhodou je velmi ostrý a špičatý hrot, který je možné vyměnit, ale je to pomůcka extrémně ostrá, která nepatří do rukou dětem. Nicméně tenké plátky březové kůry lze také stříhat nůžkami. Vzhledem k tomu, že jsou velmi světlé, můžete na ně psát, barvit je nebo ozdobit vypalováním pájkou.

Další podzimní materiály

S čím kůru kombinovat? Nasbírejte, co vám přijde pod ruku, ale nezapomeňte na barvy, které vaši dekoraci rozsvítí. Určitě shodí červené plody šípku, jeřabin nebo oranžovo žluté lampionky mochyně. Na podzim dozrávají také hlohyně, plody berberisů, cesmín a mahonií, které nabízejí i jiné než červené barvy.

Velmi dobře jsou použitelné také šlahouny psího vína, přísavníku nebo také břečťanu. Listy a větvičky doplňte také šiškami, žaludy či kaštany nebo čímkoli, co vás cvrnkne do nosu. Pírka, klasy a samozřejmě i různé režné provázky, stuhy, dřevěné korálky nebo jutové sáčky a pentle najdete také v galanterním zboží online a kamenných obchodech.

Související články

Zdroje: kreativnitechniky.cz, primadoma.tv