Víčka od zavařovaček jako podzimní dekorace

Patříte také ke sběratelům zavařovacích sklenic? Máte sklepy plné skla a víček, které už ale letos nebudete potřebovat. Podívejte se, jak můžete zajímavě použít kovová víčka. Vězte, že ač jsou ta naše docela jiná, hřebíkem a kladívkem je můžete rychle a jednoduše prodírkovat a použít stejně jako v tomto videopříspěvku. Podívejte se na výrobu dekorativní dýně z kovových víček. Příspěvek pro vás připravila Corinne Blackstone:

Zdroj: Youtube

Podzimní svícen ze sklenice

Použili jste spoustu víček a nechcete vyhodit ani skleničky? Ty, které nepoužijete, rozhodně patří do sběru, ale než je naházíte do kontejneru na sklo, určitě zvažte jiné zajímavé použití.

Sklenice můžete polepit, pomalovat, nebo jen vysypat zajímavým materiálem a vložit dovnitř čajovou svíčku. Svícny ze zavařovacích sklenic mohou být zdobené na tisíc způsobů. Děti a výtvarně zruční budou bavit barvami na sklo.

Přírodní materiály, které na podzim najdete téměř všude, můžete lepit nebo nasypat dovnitř. Na svícen nepatří jen provázek nebo stuha, ale také třeba lemování krajkou nebo dekorační papírovou páskou. V tomto případě se fantazii a materiálu meze nekladou.

Obáváte-li se hořlavosti použitých materiálů v blízkosti svíčky? Kupte si levné svíčky na baterky. Jejich žluté světlo a poblikávání skutečně připomíná opravdové svíčky.

Elegantní a dekorativní dózy

Máte zajímavé sklenice a víček je vám líto? Nevadí. Jednoduchým trikem uděláte z obyčejných sklenic s kovovým víčkem pěkné dózy, které se nebudete zdráhat vystavit v kuchyni, ale ani jinde v bytě.

Mohou se stát jednoduchou dekorací a budete k tomu potřebovat jen barvu na kov ve spreji nebo plechovce, dle vašeho výběru, a pěknou úchytku. Úchytku na víčko přišroubujte nebo přilepte a víčko i úchytku natřete barvou. A je to. V případě, že zvolíte zajímavé kombinace a materiály, pojící prvek ve formě barvy už nemusí být potřeba.

Související články

Zdroje: carujeme.cz, craftsbyamanda.com