Některým květinám se u vás daří a jiným naopak ne, i když se o všechny staráte tak, jak máte? Možná vám jen dávají najevo, že u vás nechtějí být. Následující horoskop vám prozradí, jakými pokojovkami byste se měli obklopovat a jakými nikoliv.

Beran

21. 3. až 20. 4.

Berani nejsou žádní pěstitelé, proto je pro ně ideální volbou kaktus. Ten produkuje barevné květy, je nenáročný na údržbu a i když se na první pohled zdá pichlavý a chladný, na ten druhý odhalíte jeho skutečnou krásu. Pokud tedy nemáte čas hlídat zalévání, je pro vás kaktus ideální, tomu se totiž nejlépe daří, když je suchý. Ať si nikdy nepořizují kolopejku.

Lev

23. 7. až 22. 8.

Milujete peníze, proto je pro vás ideální pokojovkou takzvaný strom peněz. Podle feng-šuej tato rostlina do domova či kanceláře přináší pozitivní energii. Máte-li ji doma, pak máte vyhráno a všichni se u vás budou cítit dobře. Navíc není náročná na péči a pokud ji pravidelně zaléváte, odmění se vám krásnými květy. Zapomenout by měli na tlustici.

Střelec

23. 11. až 21. 12.

Střelci by si měli na parapet pořídit kolopejku. Tato pokojovka udržuje stejně jako vy krok s dobou a umí překvapit. Tento sukulent je nenáročný na údržbu a navíc se vám odmění krásnými barevnými odstíny, které osloví vaši veselou povahu. Tyto rostliny jsou navíc skvělí posluchači vašich problémů. Aloe Vera není tou pravou květinou pro vás.

Býk

21. 4. až 21. 5.

Býci potřebují mít doma tlustici, která přinese do domova radost, štěstí a harmonii. Skvěle se hodí k dětem, přináší totiž klid a maminkám trpělivost. Stejně jako o dítě je i o tlustici nutné pečovat. Miluje bezpečí, teplo domova a stabilní podmínky. V létě u ní s vodou nešetřete, v zimě ji naopak nepřelévejte. V zimě vás může překvapit bílými květy. Býci by si neměli pořizovat strom peněz.

Panna

23. 8. až 22. 9.

Aloe Vera je krásná léčivá rostlina, která nejen že přinese do vašeho života zdraví, ale také ji můžete použít k léčbě popálenin, odřenin či kousnutí od hmyzu. Aloe miluje jasné, ale nepřímé světlo, které vychází ze slunečních paprsků. Některé odrůdy dokonce kvetou. Připravte si z listů Aloe přírodní chladivý gel. Nikdy si domu nekupujte lilie, máte na ně alergii.

Kozoroh

22. 12. až 20. 1.

Kozorozi milují čistotu a pořádek. Úklidem jsou přímo až posedlí a na zdraví si vysloveně ujíždí. Stejně to má i máta, která pročišťuje, její barva je svěží a ještě skvěle voní. Kromě toho, že na vás působí blahodárně, můžete si ji přidat i do jídla nebo pití. Z lístků navíc můžete uvařit zdravý čaj, který pomáhá se zažíváním. Zapomeňte však na soužití s Aloe Vera.

Blíženci

22. 5. až 21. 6.

Blíženci jsou něžní a romantičtí, proto by se měli obklopovat i takovými rostlinami. Nejvhodnější je tedy pro Blížence lilie, která je nejen něžná, ale i smyslná, voňavá a krásná. Esteticky krásná květina navíc Blížencům usnadňuje dýchání. NASA ji jmenovala jako rostlinu, která umí čistit vzduch. Pro Blížence není vhodná kalatea.

Váhy

23. 9. až 23. 10.

Váhy ať se zaměří na pěstování zelence. Ten je přírodní a Váhy milují přírodu, zelenou barvu a divokost. Zelenec se navíc snadno udržuje a rychle roste, což vás baví. Nemáte rádi, když se o něco staráte a nevidíte hned výsledek. Nejste totiž trpěliví. Při troše péče se vám zelenec odvděčí obloukovitými hrozny drobných bílých kvítků. Váhy by měly zapomenou na lilie.

Vodnář

21. 1. až 20. 2.

Kalatea se hodí k Vodnářům, protože je stejně jako oni pobožná. Říká se jí dokonce modlící květina, protože její sevřené listy připomínají složené ruce k modlitbě. Miluje přímý a jasný sluneční svit, ale na druhou stranu vyžaduje i vlhkost a pravidelné orosování. Navíc působí dramaticky stejně jako vy. Vodnáři by doma neměli mít zelenec.

Rak

22. 6. až 22. 7.

Raci by si domů měli pořídit fíkus, pokud chtějí ukázat své pěstitelské schopnosti. O fíkusu se totiž říká, že tak, jak se o něj staráte, se vám odvděčí. Navíc fíkovníky přitahují vážnost a serióznost. Budete-li chtít giganta, dejte mu prostor, uvidíte, jak snadno se rozroste. Kalatea je tou nejnevhodnější pokojovkou pro vás.

Štír

24. 10. až 22. 11.

Štírům by domov měla ozvláštnit kykatka, která je krásná, zajímavá a růžově kvete. Podpoří ve vás touhu po vědění, vzdělání, ale i experimentování. Vzhledem k tomu, že je neotřelá, budete ji chtít ukazovat svým přátelům, kteří vás doma často navštěvují. Péči o ni nepodceníte, protože také máte rádi, když o vás někdo pečuje. Štírům přináší negaci do života fíkus.

Ryby

21. 2. až 20. 3.

Fialky jsou jasnou volbou pro zrozence v Rybách. Ty mají něžného ducha, navíc nabízejí krásné, něžné a voňavé květy. Ideální je pro vás africká fialka, která má stejně jako vy specifické potřeby. Vy na ně ale přijdete a bude se vám spolu s fialkou bude žít krásně. Budete spolu v souznění a harmonii.

Související články

Zdroj: www.blesk.cz, www.idnes.cz, www.vlasta.cz