Každý kus oblečení u vás ve skříni má v sobě zabudovanou historii – první rande, koncert nebo letní festival. A teď může tato vzpomínka ozdobit váš domov. Tvoření polštářů z oblečení je jako vyprávění příběhů skrze látku. Je to šance vyjádřit se, být kreativní a zároveň učinit něco pro naši Zemi. Vezměte jehlu a nit a ponořte se do příběhu, který si sami napíšete, a který bude každý den zdobit vaše obydlí.

Návod na ušití nahřívací polštářku najdete na YT kanále Živé střihy:

Zdroj: Youtube

Jak začít s výrobou polštářů z oblečení?

Než se pustíme do šití, vybíráme oblečení, které už nenosíme. Možná najdete v skříni košili, kterou jste dostali od blízké osoby, nebo staré džíny, ve kterých jste prožili nesčetné dobrodružství. Každý kus oblečení může být začátkem něčeho nového.

Polštář s růžemi – romantika z vyřazeného trička

Začněme s polštářem s růžemi, který připomíná rozkvetlou zahradu. Zvolte tričko s hezkým vzorem nebo jednobarevné, které máte ve skříni, ale víte, že už ho vezmete maximálně na doma. Růže vytvoříte tak, že látku natáčíte a šijete do spirály, až vznikne květina. Přišijte růže na obdélníkový kus látky a máte krásný, romantický polštář.

Džínová klasika

Zapomeňte na obvyklý příběh o tom, jak staré džíny skončí v tmavém koutě skříně nebo v nejhorším případě ve sběrném dvoru. Naše džíny mají za sebou příběhy – od odřených kolen po vybledlé stehno, které svědčí o dobrodružných výletech, letní dovolené a nezapomenutelných nočních párty. A teď mají šanci na další kapitolu v podobě unikátního polštáře, který bude každodenně připomínat, že věci kolem nás mají mnohem větší hodnotu, než bychom na první pohled odhadovali.

Využijte kapsy z džínů jako praktické úložiště pro dálkové ovladače nebo časopisy. Přidejte aplikace, nášivky nebo třeba ručně vyšívané motivy, které připomenou místa a zážitky spojené s džíny.

Motýlkový polštář

Vezměme si příklad vyšitého motýla na polštáři jako dokonalé metafory pro transformaci. Staré oblečení se transformuje, podobně jako housenka v motýla, v něco nového a krásného. A ruku na srdce, má něco větší šarm než detailně vyšitý motiv, který dodá polštáři osobitý charakter?

Polštář z košile – vzpomínka, která hřeje

Polštář z košile je jako objetí od starého přítele. Vyberte košili, která má pro vás význam, a použijte ji celou – včetně knoflíků, které mohou sloužit jako zajímavý designový prvek. Polštář tak může být nejen hezký, ale i funkční, s možností odnímatelného potahu.

Polštář s třásněmi – hravý a stylový

Třásně přidají vašemu polštáři hravost a texturu. Vezměte starý svetr nebo šátek a vystřihněte proužky látky, které pak přišijete po obvodu polštáře. Vznikne tak originální a moderní kousek, který oživí každý pokoj.

Související články

Zdroj: svetkreativity.cz