S jakým psím parťákem si budete rozumět nejlépe? Možná budete překvapeni, co vám následující horoskop prozradí. Třeba jste se cítili na bojové plemeno, ale vesmír vám určil jezevčíka. Jaké psí mazlíček se tedy hodí právě k vám?

Beran

21. 3. až 20. 4.

Berani by měli spojit své životy s labradory. Ty jsou považováni za nejvíce a nejsnáze vychovatelná plemena a zvládne to s nimi opravdu každý. Ocení je hlavně Berani s velkou rodinou, patří totiž ke skvělým hlídačům dětí a parťákům pro zdravotně postižené lidi. Stejně jako Berani jsou i labradoři velmi chytří, přátelští a rychle se učí nové věci.

Lev

23. 7. až 22. 8.

Border Collie je skvělou volbou pro Lvy, protože jsou stejně jako oni považováni za nejinteligentnější plemeno. Snadno navíc Collii vycvičí, mají na to talent. Jsou energičtí a společenští stejně jako tohle plemeno a chodí se pro aktivní Lvy, klidně i s rodinami.

Střelec

23. 11. až 21. 12.

Ke Střelci se nejvíce hodí takový roztomilý pudlík, který se snadno vychovává, stejně jako oni. Je jedno, jestli si pořídíte toy pudla nebo klasického pudlíka, rozhodně neprohloupíte a stane se z vás sehraná dvojka. Možná také najdete zálibu dog sportech a jiných aktivitách spojených s pudly.

Býk

21. 4. až 21. 5.

Zlatý Retriever je velmi inteligentní, přátelský a společenský pes, který vás bude bavit svou bezprostředností a radostí ze života. Překypuje energií a rád si hraje. Ani vy nevydržíte na místě, bude to tedy ideální společník na vaše výšlapy a treky.

Panna

23. 8. až 22. 9.

Panna by byla ideálním páníčkem pro Havanského psíka. Je malého vzrůstu, má klidnou a milou povahu. Je inteligentní a pro pořádkumilovnou Pannu nejsnesitelnější. Také se skvěle snáší s ostatními zvířaty, abyste ho mohly případně dávat bez obav na hlídání.

Kozoroh

22. 12. až 20. 1.

Americký pitbull sice vypadá drsně, ale uvnitř je citlivý a hodný. Kozorozi jsou na tom stejně. Pod drsnou slupkou se schovává citlivé srdce. Kozorozi milují sport a mají širokou hruď s vypracovaným tělem, stejně jako jejich čtyřnozí miláčci. Jsou si tedy fyzicky podobní, což působí vtipným dojmem a skvěle se na ně hodí přísloví - jaký pán, takový pes.

Blíženci

22. 5. až 21. 6.

Blíženci jsou elegantní, ladní a charismatičtí stejně jako Angličtí setři. Také jsou krásní, chytří a vášniví lovci. Páníčci jsou stejní, neposedí na místě. Je důležité je důsledně cvičit a až vás budou poslouchat a budete sehraná dvojka, můžete prožívat adrenalin a dobrodružství při výletech.

Váhy

23. 9. až 23. 10.

Australský ovčák je skvělým parťákem pro lidi, kteří jsou neustále na vážkách a neumí se rozhodnout. Ovčáci budou skvělým parťákem a budou svého majitele učit rozhodnosti a rozvíjet ho po psychické i fyzické stránce.

Vodnář

21. 1. až 20. 2.

Vodnáři jsou skvělými parťáky pro děti a seniory. Umí je potěšit, pomazlit a rozveselit. Mají přítulnou, klidnou a hodnou povahu. Ne nadarmo se jim říká gaučoví psíci. Jejich páníčci je milují a v jejich společnosti hýří veselou náladou.

Rak

22. 6. až 22. 7.

Rak je stejný medvídek jako Čau-Čau, který je pro něj jak dělaný. Budou si nejen fyzicky podobní, ale navíc budou mít i stejnou povahu. Tito psi jsou hrdí a svou rodinu milují. Mají srdce Lva a umí vzít spravedlnost do vlastních tlapek.

Štír

24. 10. až 22. 11.

Štíři vyhledávají rádi společnost stejně jako jejich páníčci a také se těší z pohybu, což pro Štíry platí dvojnásob. Spolu tak zdolají celý svět, který jim bude ležet u nohou! Musí se akorát připravit, že jde o střední plemeno a lidé ve znamení Štíra byli zvyklí na malé psy.

Ryby

21. 2. až 20. 3.

Ryby potřebují nespoutanou Německou dogu, která je inteligentní a milující hlídací pes. Pokud si ho pořídíte, mějte na paměti, že potřebuje volnost a výběh stejně jako vy. Je vám tak podobný, až z toho mrazí. Žádný jiný pes se k vám nehodí víc než právě doga.

Rozhovor s Markétou Vlčkovou, lékařkou a členkou České mykologické společnosti, si poslechněte v podcastu iReceptář do ucha přímo TADY:

Související články