Psychické nemoci mají často genetický základ nebo mohou být vyvolány biochemickými změnami v mozku. Spouštěčem však mohou být i osobní, pracovní nebo existenční starosti. Jaké ženy jsou psychicky slabé a jaká onemocnění je mohou potkat?

Střelec

23. 11. až 21. 12.

Ženy ve znamení Střelce často trpí úzkostnými neurózami. Ty vznikají z dlouho trvajících obav, strachu či podrážděnosti. Bohužel jsou však i spojené s fyzickými problémy, jako jsou bušení srdce, závratě, pocení, bolest hlavy či třes nohou a rukou.

Neuróza navíc může zasáhnout do života ženy Střelkyně dost radikálně a narušit její mezilidské vztahy. Že na vás záchvat jde, poznáte podle zrychleného dýchání a paniky, která vás ochromí. Úzkostná neuróza se vyskytuje nejčastěji u žen, muži se s ní příliš často nesetkávají.

Býk

21. 4. až 21. 5.

Ženy ve znamení Býka by se měly zaměřit na zdravou a hlavně pravidelnou stravu, často totiž mohou trpět poruchou příjmu potravy. Ženy ve znamení Býka často bývají dokonce i anorektičky či bulimičky. Anorektičky se bojí kilogramů a potravu odmítají přijímat, zato bulimičky trpí nezvladatelnou konzumací velkého množství jídla za krátkou dobu a následným zvracením.

Tato psychická onemocnění jsou velmi vážná a není radno je podceňovat. Navíc jsou v dnešním světě plném zlatého pozlátka na Instagramu tyto nemoci velmi časté. Je nutné se zbavit špatných představ o jídle i své hmotnosti.

Panna

23. 8. až 22. 9.

Panny mohou trpět až paranoidní osobností, což znamená, že jsou přecitlivělé, vztahovačné a nesnesou žádnou kritiku. Nemají schopnost navázat vztah založený na lásce či přátelství a neustále vykřikují, vyskakují a jednají impulzivně.

Když se s touto nemocí nic nedělá, může sklouznout až do psychopatie či schizofrenii. Ta začíná často zvukovými či hlasovými halucinacemi. Tyto ženy si často svou nemoc vůbec neuvědomují, je tedy velmi složité jim pomoci. Změny často přicházejí postupně a u mnoha žen s tímto onemocněním se akutní stav vrací.

Související články

Zdroj: www.cpzp.cz, www.obcankari.cz