Patříte mezi následující znamení? Pak mějte na paměti, že se u vás může objevit psychická porucha spíše než u ostatních znamení. Dbejte tedy na pohodu, odpočinek a duševní hygienu, do budoucna se můžete vyhnout katastrofě.

Beran

21. 3. až 20. 4.

Berani jsou dost často osoby s rozpolcenou osobností. Trpí totiž jednou z nejznámějších duševních nemocí současnosti. Jedná se o schizofrenii. Při té bývá člověk často zmatený, má rozporuplné pocity, ale také pocity naprosté prázdnoty. V hlavě se mu honí velké množství myšlenek, které nezvládá zpracovávat.

Jeho chování se těžko předvídá a život s ním je občas peklo. Lidé trpící touto nemocí mají totiž porušený kontakt s realitou a převažují u nich bludy a halucinace. Myslí si, že jimi vybájené věci jsou skutečné. Dotyčný si často myslí, že se proti němu všichni spikli a je schopen vymyslet odvetný útok. Berani by tedy měli obzvlᚍ dbát na zdravý životní styl, psychickou pohodu, pestrou stravu a úplně se vyhnout konzumaci alkoholu.

Lev

23. 7. až 22. 8.

Lvi často trpí depresemi. Neustále cítí smutek a prázdnotu. Jsou unavení, nic pro ně nemá smysl a nechce se jim nic dělat. Možná si myslíte, že takhle to má každý z nás. Každý jsme někdy nahoře a někdo dole, věřte ale, že deprese jsou úplně jiná liga. Když někdo trpí silnou depresí, není schopný vůbec fungovat, ani vstát z postele, natož se třeba najíst či komunikovat.

Většinou se u Lvů deprese rozjedou po traumatizujícím zážitku, jako je například ztráta milované osoby, rozchod s partnerem či vyhazov z práce. Pokud se vše za pár týdnů neustálí, pamatujte, že tehdy se jedná o deprese. Při depresích je nutné navštívit specialistu, který vám ve vašich stavech pomůže. Důležité je naučit se opět radovat ze života.

Střelec

23. 11. až 21. 12.

Střelci jsou často bipolární, což znamená, že se u nich střídají deprese s mániemi. Proto se této nemoci také říká maniodepresivní psychóza. Zde pacient trpí změnami nálady. Jednou je neuvěřitelně šťastný, myslí si, že vše dokáže a druhý den upadne do deprese a nevstane z postele.

Občas se Střelci dokonce sebepoškozují a mají myšlenky na sebevraždu. Někdy se o ni i pokusí, proto je nutné tuto zákeřnou poruchu včas odhalit a léčit. A to odborně, za pomoci medikamentů. Samozřejmostí je zdravý životní styl, fyzická aktivita, vyhýbání se stresu a omezení konzumace alkoholu.

Býk

21. 4. až 21. 5.

Býci nejčastěji trpí úzkostmi, ale takovými, že si myslí, že nemohou dýchat, svírá se jim srdce a jsou nervově vyřízení. Bojí se o své blízké, stokrát denně jim volají a neustále si představují nějaké katastrofy. Mívají také strach z výšek, tmy, zvířat i lidí. Jsou izolovaní od společnosti a často nemají přátele.

Prevencí proti úzkosti je pravidelný pohyb, pohoda a šťastné okamžiky. Cestujte, bavte se, poznávejte svět. Překonávejte své strachy. Důležitý je samozřejmě i pohled odborníka a v některých případech i psychofarmaka. Mezi nejefektivnější metody relaxace patří meditace Mindfulness.

Související články

Zdroj: www.idnes.cz, www.zdravi.euro.cz