Výroba rámečku na fotky ze starého řetězu na kola je skvělý způsob, jak spojit kreativitu s recyklací. Nejenže ušetříte peníze za koupi nového rámečku, ale také získáte jedinečný kousek, který oživí váš interiér. Díky tomu vám bude dělat radost jak fotka, tak i samotný rámeček, který jste vlastnoručně vyrobili. Připravte si proto vše potřebné a pusťte se do tvoření!

Vyrobte si krásný rámeček na fotky z kartonu podle jednoduchého video návodu na YouTube, na kanálu Organizatorka:

Zdroj: Youtube

Čištění od mastnoty

Starý řetěz na kole bývá pokrytý mastnotou a nečistotami, které je třeba odstranit. Na jeho vyčištění použijte horkou vodu s mýdlem nebo speciální odmašťovací prostředek na kolo. Řetěz ponořte do mýdlového roztoku a nechte jej chvíli namočený, aby se nečistoty uvolnily. Poté ho starým kartáčkem na zuby důkladně očistěte, zejména v mezerách mezi jednotlivými články.

Úprava délky řetězu

Po důkladném vyčištění řetěz osušte mikrotenovým hadříkem. Následně ho pomocí kleští zkraťte na požadovanou délku vašeho rámečku. Myslete na to, že délka řetězu by měla odpovídat obvodu rámečku, který hodláte ozdobit. Zkrácený a zcela suchý řetěz je poté připraven k samotné výrobě rámečku na fotky.

Přilepení pomocí tavné pistole

K připevnění a udržení tvaru řetězu použijte tavnou pistoli. V tento moment musíte pracovat pečlivě a rychle, protože tavné lepidlo rychle tuhne. Nejdříve začněte v jednom rohu a postupně nanášejte lepidlo po celé délce okraje rámečku. Napnutý řetěz poté přikládejte k rámečku a lehce ho přitlačujte, aby dobře přilnul k lepidlu.

Dozdobení malými šroubky

Tavné lepidlo obvykle tuhne rychle, ale pro jistotu počkejte alespoň 30 minut, aby bylo zcela suché a pevné. Pokud chcete, můžete rámeček dále ozvláštnit malými ozubenými koly, šrouby nebo jinými kovovými součástkami. Tyto dekorace připevněte také pomocí tavného lepidla, přičemž je můžete rozmístit po celém rámečku, jak budete chtít.

Nespočet domácích rámečků

Rámeček na fotky můžete vytvořit nejen ze starého řetězu na kola, ale i z jiných recyklovatelných materiálů. Na výrobu můžete použít rovněž staré klíče, dřevěné laťky, karton, dřívka od nanuků nebo nasbírané věci z přírody jako jsou listy, žaludy či mech. Fantazii se meze nekladou, a proto si vyrobte takový rámeček, který vám bude dělat jenom samou radost!

Související články

Zdroje: ceskykutil.cz, cewe.cz, tchiboblog.cz