Růže je vskutku přenádherná květina, je dokonce jednou z nejpopulárnějších květin na světě. Skrývá v sobě opravdu silnou symboliku. Tato květina je obrazem lásky, vášně a intenzity emocí, kterou k vám osoba, jež vám ji darovala, cítí. Růže se dávají při různých příležitostech, například k narozeninám, k významnému jubileu, samozřejmě na Valentýna, na různých oslavných událostech. Nejvíce však potěší, a na tom se asi všichni shodneme, že nejkrásnější je je dostat jen tak. Existuje mnoho barev růží a každá má svůj význam.

Video návod, jak si můžete lehce vyrobit růži z papírového kapesníku, najdete na Youtube kanále Creative Day:

Zdroj: Youtube

Růže v barvách duhy

Červenou asi všichni dobře znáte. Ta je symbolem lásky, vášně a touhy. Oranžová je symbolem veselé energie a ohnivé nebo planoucí lásky. Žlutá je zas symbolem přátelství, veselosti a optimismu. Modré růže jsou také symbolem přátelství a vyjadřují váš hluboký vztah s danou osobou. Fialová znamená pocit vznešenosti a lásky na první pohled. Růžová zas eleganci a půvab. Bílé růže značí andělskou čistotu, nevinnost a ryzí lásku. Černá růže symbolizuje smutek, ztrátu nebo zradu a velice často se používá jako smuteční kvítí na pohřbech.

Vlastnoručně vyrobená růže

Tato krásná květina má stovky barevných provedení, ale jak všichni víte, nic krásného netrvá věčně. Zrovna růže většinou velice rychle uhynou. Pokud však chcete, aby vám vydržela i několik let, stačí si ji doma vyrobit. Na začátek budete potřebovat trojvrstvý papírový kapesník. Ten rozložte a v půlce přestřihněte. Těchto kousků si vytvořte více. Poloviny následně naskládejte jednu na druhou a začněte je skládat jako harmoniku. Až budete mít tento krok hotový, vezměte si niť nebo nějaký titěrný provázek a uprostřed svažte. Dvě poloviny harmoniky, které jsou oddělené nití, nyní stiskněte k sobě. Pak začněte oddělovat jednotlivé vrstvy kapesníku. Tímto způsobem vám vznikne tvar rozkvetlých lístků růže. Tyto květy následně můžete připojit k zelenému drátku, který bude znázorňovat stonek. A máte hotovo, nesmrtelné květiny jsou na světě.

Související články

Zdroje: thecrafttrain.com, backyardcamp.ca