Silvestrovské řádění v čepicích a brýlích

K Silvestru patří rozhodně také trochu bláznění. Balónky, čepice, masky a další propriety se vždy hodí a také díky nim často vznikne ta správná nálada. A počkejte, kolik vtipných fotek během večera vznikne! Pak už žádná stylová přáníčka do nového roku nebudete potřebovat. Jedna vysmátá fotka spokojené rodiny je lepší než tisíc slov.

Inspirovat se můžete také v tomto videu. Výroba chlupatých barevných brýlí je hračka, jak se přesvědčíte v tomto příspěvku z YouTube kanálu Kids Wow Collector.

Zdroj: Youtube

Legrační brýle, knírky i pusinky

Výborným materiálem je právě chlupatý drátek, který je jednoduše tvarovatelný a mohou s ním pracovat i malé děti. Štětinky na drátku jsou různobarevné, někdy třpytivé a uděláte s nimi spoustu radosti. Původně tyto štětiny sloužily k čištění dýmek, dnes je to ale kreativní materiál pro děti a šikuly. Nezapomínejte, že Silvestr je ideální příležitostí představit světu famózní brýle ve tvaru srdcí či hvězd.

Nicméně masky i brýle jednoduše vystřihnete i z tvrdého papíru, když jiný materiál není. Samozřejmě, v každém případě je nutné výtvory řádně a bohatě dekorovat. Masky, brýle, knírky, plnovousy, ale také veliká ústa nebo oči můžete jednoduše vystřihnout z pevnějšího papíru, přidat k nim gumičku nebo ještě lépe dřevěnou špachtli a budete mít o zábavu postaráno.

Čepice nebo omalovánky?

S čepicemi, které si můžete snadno vytisknout, a pak i s dětmi vybarvit, vám na českém internetu moc nepomohou, ale je tu například totschooling.net, kde se autoři rozhodli sdílet s rodiči tři pěkné designy čepic pro děti. Perfektní, co říkáte?

Nicméně pokud nechcete nic tisknout, z tvrdého papíru udělejte kornout a polepte ho třeba zbytky balícího papíru. Radost udělají i lemy a bambule ze třpytivých řetězů nebo naučte děti dělat opravdové bambule z příze.

Dětem ukažte pár fotek a dejte jim materiál, uvidíte, že samy přijdou se spoustou kreativního využití materiálu, který mají.

Související články

Zdroje: totschooling.net, repeatcrafterme.com