obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Slupovací gel umožní dětem namalovat obrázek na sklo

Říká se jim okenní barvy, na obalu to mají i napsané. Window Color, barevný slupovací gel, je hračkou pro děti i dospělé. Po zaschnutí lze obrázek sejmout a přilepit na sklo tak, aby vynikl v protisvětle.

Pomůcky

  • papír
  • průsvitná fólie
  • černá fixa
  • barvy Window Color
  • skleničku

Postup

Nejprve nakreslíme na papír fixem šablony s motivy, které se nám budou pro daný účel líbit. Pro svícen se hodí například listy, strašidlo, netopýr, dýně atd. 

K práci s barvami použijeme jako podklad silnější hladkou průsvitnou fólii, například tenké desky na spisy. Do nich zasuneme šablony.

Svícny Svícny Zdroj: Archiv ireceptar.cz  

Dále pracujeme slupovacími barvami.

Konturovací barvou nakreslíme nejdřív obrysové linie, a to pokud možno jedním tahem. Necháme ji zaschnout podle návodu, ale spíš déle, třeba až dvě hodiny. 

Každá z barev včetně konturovací přijde zhruba na 50 Kč. Při zakoupení sady se ceny za jednotlivé  barvy sníží asi na 40 Kč.

Poté obrázek nebo konturou vyznačené plochy vybarvíme až k okrajům. (Součástí každé lahvičky s barevným i konturovacím gelem je aplikátor, štětec není třeba.)

Pozor na vzduchové bubliny, mohly by ohrozit vzhled i pevnost obrázku.

Barvy jsou zpočátku mléčné. Průhlednými se stanou až po zaschnutí, které může trvat i více než 12 hodin.

Slupovací barvy Slupovací barvy Zdroj: Archiv ireceptar.cz  

Hotové obrázky opatrně sloupneme z fólie a hned je přeneseme na čisté sklenice − budoucí svícny. Dovnitř vložíme čajovou svíčku a zázrak je hotový. Když se nám dekor okouká, obrázky ze skla sloupneme a nahradíme jinými. 

Akční letáky