obrázek z archivu ireceptar.cz

Sněhové dekorace ze soli a cukru

Pohádkový palác z cukru a soli, romantická vesnička v akváriu, lyžaři na talíři, plyšový sněhulák. Ať si venku prší a bláto čvachtá, doma si o Vánocích uděláme zimu, jak se patří bílou. Tady je několik tipů na zasněžené dekorace.

Sněžný palác

Možná budete překvapeni: Stavebním materiálem sněžného paláce na prvním snímku je kostkový cukr!

Kostky jsou spojené pomocí tavné lepicí pistole. Dům osvětluje čajová svíčka, závěje jsou ze soli. Na stavbu asi 10 cm vysokou je třeba 0,5 kg cukru.

Malebná víska v zimním šatě

Romanticky zasněženou vesničku namalujete obyčejnou bílou temperou na prázdné akvárium. Dovnitř nasypte sůl a do ní postavte pár čajových svíček. Temperu lze samozřejmě smýt, takže akvárium nijak neznehodnotíte.

obrázek z archivu ireceptar.czobrázek z archivu ireceptar.czAutor: Archiv ireceptar.cz

Sjezdovka na talíři

Další variantou využití obyčejné kuchyňské soli k neobyčejné zimní dekoraci je lyžařský areál na talíři. Do misky vsypte solné závěje a v nich nechte lyžovat a sáňkovat malé dřevěné figurky, které se prodávají jako ozdoby na větvičky.

obrázek z archivu ireceptar.czobrázek z archivu ireceptar.czAutor: Archiv ireceptar.cz

A ještě tip na plyšového sněhuláka

Z naštípaných třísek nebo latiček slepte rámeček do tvaru domečku. Na kolečka kartonu nalepte chundelatou látku (například plyš) a máte sněhuláka. Vlepte ho do domku. Zimní dekorace může zdobit vchodové dveře a vítat vánoční návštěvy.

Akční letáky