obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Sněhové dekorace ze soli a cukru

Pohádkový palác z cukru a soli, romantická vesnička v akváriu, lyžaři na talíři, plyšový sněhulák. Ať si venku prší a bláto čvachtá, doma si o Vánocích uděláme zimu, jak se patří bílou. Tady je několik tipů na zasněžené dekorace.

Sněžný palác

Možná budete překvapeni: Stavebním materiálem sněžného paláce na prvním snímku je kostkový cukr!

obrázek z archivu ireceptar.cz obrázek z archivu ireceptar.cz Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Kostky jsou spojené pomocí tavné lepicí pistole. Dům osvětluje čajová svíčka, závěje jsou ze soli. Na stavbu asi 10 cm vysokou je třeba 0,5 kg cukru.

Malebná víska v zimním šatě

Romanticky zasněženou vesničku namalujete obyčejnou bílou temperou na prázdné akvárium. Dovnitř nasypte sůl a do ní postavte pár čajových svíček. Temperu lze samozřejmě smýt, takže akvárium nijak neznehodnotíte.

Sjezdovka na talíři

Další variantou využití obyčejné kuchyňské soli k neobyčejné zimní dekoraci je lyžařský areál na talíři. Do misky vsypte solné závěje a v nich nechte lyžovat a sáňkovat malé dřevěné figurky, které se prodávají jako ozdoby na větvičky.

obrázek z archivu ireceptar.cz obrázek z archivu ireceptar.cz Zdroj: Archiv ireceptar.cz

A ještě tip na plyšového sněhuláka

Z naštípaných třísek nebo latiček slepte rámeček do tvaru domečku. Na kolečka kartonu nalepte chundelatou látku (například plyš) a máte sněhuláka. Vlepte ho do domku. Zimní dekorace může zdobit vchodové dveře a vítat vánoční návštěvy.

Akční letáky