Možná už jste unavení ze svítících blikajících ozdob a třpytivých girland, zářících koulí a barevných řetězů. Vystupte z předvánočního kolotoče nákupů, pečení a úklidu a odreagujte se tvořivou činností. Zapojte i děti a užijte si příjemnou chvilku spolu a v klidu, jak to má o Vánocích být.

Nenáročné na výrobu, krásné na pohled

Zavzpomínejte na dětství a vyrobte si jemné a elegantní sněhové vločky z papíru. Jejich výroba je jednoduchá a potřebujete k tomu je kancelářský papír, tužku a nůžky. Ruku k dílu rádi přiloží i malí pomocníci a společně strávíte pěkné předvánoční chvíle. Drobné nedokonalosti nevadí, stejně jako v přírodě je každá něžná sněhová vločka zajímavá a krásná.

Nejprve si připravte arch bílého kancelářského papíru velikosti A4. Klasické dekorační vločky jsou bílé, použít však můžete i barevný nebo starý balicí papír. Pokud jsou vaše ratolesti ještě malé na práci s nůžkami, vyzdobte bílý papír pastelkami, fixkami nebo vodovkami, to jistě zvládnou i ti nejmenší. Z papíru si připravte čtverec tak, že kratší stranu přeložíte diagonálně a zbylý kus materiálu odstřihnete. Trojúhelník přeložte ještě jednou na polovinu. Oba cípy trojúhelníku zahněte přes střed, okraje papíru by se měly dotknout. Odstřihněte širší část s cípy. Takto si nachystáte základ pro výrobu šesticípých vloček.

Nápaditá výzdoba během chvilky

Na připravený poskládaný papír si předkreslete šablonu tvaru, který chcete vystřihovat. Začněte s jednoduchým vzorem, později si troufnete i na propracovanější vzhled dekorační vločky. Na jemnější práci s drobným vzorem si vezměte raději ostré a menší nůžky. Papír zvládnete vystříhat i bez šablon jen podle své fantazie, alespoň každá vámi vyrobená vločka bude odlišná a jedinečná. Ostatně i skutečné sněhové vločky jsou obrovsky rozmanité ve vzhledu i velikosti. Nakonec vystříhaný výrobek rozevřete a uhlaďte. I v konečné fázi je možné vločky ještě dozdobit, potřete je lepidlem a posypte stříbrnými nebo zlatými třpytkami. Doplňte hotový výrobek o závěs z nitky a pověste vločky na záclony či na stromeček. Pomocí izolepy pak vločky připevníte třeba na okna. Papírové sněhové vločky také skvěle poslouží jako dekorace na stůl nebo k dozdobení dárků, využít se dají i jako jmenovky.

Zdroj: Youtube