Spací úpravu vozu vytvořil Jaroslav Jelínek svépomocí
Zdroj: Jiljí Záruba

Úprava auta v pojízdný hotel svépomocí: fotonávod krok za krokem

Není to vestavba, nýbrž jen výbava, kterou vezeme s sebou. Ve vhodné chvíli ji sestavíme a vznikne pohodlná ložnice pro dvě osoby. Vše vymyslel, vytvořil a vyzkoušel Jaroslav Jelínek z Prahy.

Spaní je navržené pro vozy Citroen Berlingo, starší typ i novější. Ve starší verzi bylo možné využít původní ukotvení plata, pro nový typ bylo potřeba sestavit „bednu“, protože ukotvení je řešeno jiným způsobem. Nové Berlingo jinak sklápí zadní sedadla, tudíž i tam je změna. Kompletní postup krok za krokem si můžete prohlédnou ve fotogalerii.  

Pohodlí i bezpečnost

  • Konstrukce i převážené díly jsou vymyšlené tak, aby zabíraly co nejméně místa, při jízdě nepřekážely, ale hlavně aby při prudkém zabrzdění nebo nárazu žádným způsobem neohrozily posádku.
  • Koberce tlumí případnou rezonanci překližky za jízdy a při spaní se po nich nekloužou matrace.
  • Vše je úmyslně z tlumených barev, příliš pastelové (žlutá, oranžová) by totiž přitahovaly vosy.

  Pohodlné spaní v Citroenu Berlingo Pohodlné spaní v Citroenu Berlingo Zdroj: Jiljí Záruba

 

Výhodou Berlinga je vysoký vnitřní prostor, uživatele tedy strop příliš neomezuje. Plocha zároveň zabírá minimum místa, do kufru a nad zadní sedadla lze uložit spoustu věcí. Z prostoru pod spaním je volný přístup do kapes v bocích, kde je povinná výbava vozu. Přepravní boxy lze snadno zasunovat, protože vyztužení je na vnější straně

Akční letáky