Přemýšleli jste někdy nad tím, že zdánlivě nepotřebné staré kbelíky mohou být přeměněny na stylové a praktické prvky, které s radostí ještě využijete? Než se rozhodnete je definitivně vyhodit, tak se nejdříve nechte inspirovat několika geniálními nápady, díky kterým starým kbelíkům snadno dodáte zcela nový dech. Neuvěříte, k čemu všemu mohou být ještě užitečné!

Vyrobte si krásný vyvýšený záhon ze dvou starých kýblů podle jednoduchého video návodu na YouTube, na kanálu EY - Gardening:

Zdroj: Youtube

Snadné přemisťování

Pokud zasadíte rostliny do malých kbelíků, umožní vám to kdykoliv je přesouvat na různá místa. Květinové aranžmá tak můžete mít jeden čas na terase, a poté třeba na okenních parapetech. Přesouvání dle potřeby má také velkou výhodu pro pěstování náročnějších rostlin, které vyžadují různé podmínky během růstu a kvetení.

Vyvýšené květináče z kbelíků

Toužíte po moderním a originálním vzhledu vaší zahrady? Vytvořte si vyvýšený záhon ze starých kbelíků, který bude vypadat fantasticky! Jednotlivé kbelíky můžete připevnit buď na zeď nebo po dvou k sobě tak, aby vám z nich vznikla menší věž. Po stranách pak vyřezejte dostatečně velké otvory, naplňte kbelík hlínou a vysázejte rostliny.

Kbelíky jako dekorativní prvky

Staré kbelíky mohou být skvělým prvkem i pro vytváření různých dekorativních prvků. Pomalované, zdobené nebo jinak přetvořené do nových forem dodají zahradě jedinečný a osobitý vzhled. Do tvoření můžete zapojit nejen svou fantazii a kreativitu, ale rovněž své děti, které si s malováním kbelíků jistě snadno poradí! Nechte se inspirovat vzhledem starého kbelíku z Pinterestu:

Základ pro nábytek

Hodil by se vám do zahrady nějaký ten nábytek? Využijte staré kbelíky k vytvoření unikátních kousků nábytku, který zaručeně splní svůj účel. Pospojujte kbelíky různých velikostí a tvarů, případně je zkombinujte s dalšími materiály jako je dřevo či kov. Vyrobit tak můžete originální venkovní stůl nebo lavici pro ty nejmenší.

Kbelíky jako zahradní doplněk

Díky svému robustnímu provedení a odolnosti vůči povětrnostním podmínkám se staré kbelíky hodí i pro jiné účely, než jsou jen květináče či nábytek. Lze je použít také jako pítko pro ptáčky či jako úložný prostor pro zahradní nářadí nebo drobné potřeby. Pohrajte si s kbelíky, jak uznáte za vhodné, než se rozhodnete pro definitivní vyhození. Sami pak usoudíte, že na skládku mají ještě daleko!

Související články

Zdroje: balconygardenweb.com, svetkreativity.cz, magazinzahrada.cz