Výška sestavy je 1970 mm, šířka 620 mm a hloubka 520 mm.

Sušička se dnem dotýká plátů kamínek. Udírna je umístěna nad sušičkou a začíná ve výšce 1220 mm.

Nejprve jsem sušičku postavil bez teploměrů a ventilátoru, fungovala, ale sušení trvalo dlouho.

Ventilátor musí odolávat sálajícímu teplu z kouřovodu. Použil jsem celokovový a opatřil jej pláštěm, aby bylo teplo z kouřovodu využito co nejefektivněji. Ventilátor vhání teplý vzduch pod sušicí síta. Pod síty je také topná spirála 500 W, kterou používám jen při dosoušení, kdy by bylo zbytečné zatápět. Kovové části ventilátoru, kovová skříň sušárny a kamínka jsou přikostřeny (uzemněny), propojeny s „nulovým vodičem“.

Přibližně pod středem sušárny je výsuvný rošt, který slouží k uzení menších ryb, aniž by se musely zavěšovat na provázky, na dno dávám pečicí plech z kuchyňského sporáku, do kterého naliji vodu pro zvlhčování vzduchu při uzení.

V sušárně jsou 4 sušicí síta nad sebou (lze na ně narovnat plný koš půlených švestek). Sušicí síto tvoří husté pozinkované pletivo zaletované do rámečku z pozinkovaného plechu 560x490 mm. Křídlovou maticí lze nastavit vhodný otvor pro odvod vodních par během sušení. Pokud pouze suším, mohu spalovat méně kvalitní dřevo, např. větve z prořezávky stromů.

Foto autor