Pusťte podzim k vám domů

Podzim dokáže být krásný sám o sobě a co teprve, když si všechnu tu krásu, kterou nabízí zahrada, louka i les přinesete domů. I dospělí se začnou brzy otáčet za nádherně vybarvenými listy a podzim toho pro vás má mnohem víc.

Soustřeďme se ale právě na listy, které nabízejí nejen různé velikosti, ale také barvy a tvary. Právě barevné listy jsou symbolem podzimu, který je v našem mírném pásmu překrásný.

Co s listy se můžete podívat také v tomto videopříspěvku. Autorka videa z kanálu GHB Design sice používá kupované umělé lístky, vy ale nemusíte.

Zdroj: Youtube

Světelná girlanda s barevnými listy

Práce s lístky není nijak složitá, ale brzy uvidíte, že pokud se vrhnete na přivazování listů provázky, brzy vás přejde elán a budete mít chuť se vším seknout. Právě u takového materiálu se hodí použít k lepení tavnou pistolí nebo vyvázání drátkem. V tom případě budete potřebovat kleštičky na stříhání a ideálně vazačský drátek, který se používá v květinářství a zahradnictví.

Aby byla girlanda listů bohatá a pestrá, svažte, slepte nebo drátkem stáhněte vždy řapíky páru listů. Mezi ně vložte světelný řetěz a znovu připevněte k sobě řapíky. Títmto způsobem budou řapíky svázané nad i pod řetězem. Opravdu nejjednodušší jsou na použití krátké drátky.

Nasbírané listy, které použijete k zavěšení, mohou být již suché, ale nejlépe se pracuje s ještě ne zcela vyschlými listy. Ideální jsou tedy řapíky i listy zatím mírně pružné, díky tomu se nebudou lámat a drobit pod rukama.

Samotný světelný řetěz může být jakýkoli, ale nejschůdnější variatnou jsou světýlka svítící teplou bílou nebo žlutou barvou, může jít také o lucerničky nebo žárovičky. To už je na vás. Vybíráte-li mezi typem řetězu, různí se také použitým materiálem. Krásně vypadají řetězy z tenkých drátků, které na sobě mají jen maličké diody. Díky tomu, že jde od drátek, můžete jej mírně tvarovat a řetěz samotný proto nevypadá jako zavěšená šňůra s pravidelně rozmístěnými světýlky.
Další, co je dobré zvážit, je napájení. Na trhu najdete levné varianty ať už jde o elektrické, na baterky nebo na solární řetězy.

Z listů zvládnete rychle i věnec

Aby nebyla girlanda z listů opuštěná, můžete tematicky propojit tímto tématem i další kouty vašeho zápraží nebo domova. Na domovní dveře se například hodí docela jednoduchý věnec z listí. Na výrobu je potřeba jen veliké množství listů, jehla a provázek nebo opět drát. Napíchnutím velkého množství listů na provázek a stažením konců k sobě vznikne jednoduchý věnec bez korpusu, který můžete zavěsit nebo položit kdekoli. Použijete-li drátek, věnec bude držet lépe tvar.

Samozřejmě i různé proutěné a další korpusy je možné použít a listy na ně vlepovat nebo přivazovat. Další možností je zaplést řapíky listů stejně, jako když se dělají věnečky z pampelišek.

Věnce malé i větší se hodí nejen na dveře. Můžete jej použít jako ozdobný kruh na květináč, podnos s dalšími dekoracemi nebo prostě jen položený na parapetu či venkovním nábytku. I sám o sobě je takový věnec krásný a když bude v jeho blízkosti i světelná girlanda s lístky, krásně se výzdoba propojí.

Související články

Zdroje: www.isic.cz, living.iprima.cz