Býk (21.4. - 21.5.)

Lidé ve znamení Býka mívají velkou chuť k jídlu, a tak je velmi často uvidíte, jak sedí u stolu a na něčem si pochutnávají. Býk bývá lakomý, požitkářský typ, který neodolá žádné dobrotě. Navíc jeho pověstná lenost a robustní konstituce věci hodně zhoršují. Nadměrná váha, kterou nahromadí, někdy přeroste až v obezitu.

Rak (22.6. - 22.7.)

Mlsný jazýček zvěrokruhu, to je Rak. Miluje sladkosti, zvláště ty domácí. Prostě jim nemůže odolat, a tak se cpe koláčky, buchtami, dezerty. Právě z tohoto důvodu má tendenci přibírat, pokud se nerozhodne provozovat alespoň nějakou pohybovou aktivitu.

Lev (23.7. - 22.8.)

Obecně oceňuje a miluje drahé jídlo, nejlépe šťavnaté, bohaté na koření a chutě. Vše však musí být doprovázeno výborným vínem. Ale bohužel jsou to tučná jídla, bohatá na cukry, nebezpečná pro srdce i pro postavu. Z dlouhodobého hlediska se váha Lvů neúprosně zvyšuje. .

Štír (24.10. - 22.11.)

Střídá období, kdy se krmí jako ptáček, a ta, ve kterých jí i za čtyři. Riskuje tak přibírání kvůli nesprávným návykům. Ty neúprosně vedou k obezitě a také nemocem, jako je třeba obávaná cukrovka.

Střelec (23.11. - 21.12.)

Preferuje velmi kořeněná jídla, uzená masa a dobrou sklenku vína, které se jen tak nemůže vzdát (zvláště když je u stolu s přáteli). Pokud si bude v nadbytku dopřávat i nadále, jeho játra budou dříve či později protestovat, jeho cholesterol vyletí raketově nahoru, nemluvě o tuku, nashromážděnému kvůli těmto excesům.

Ryby (21.2. - 20.3.)

Často se oddávají potravinovým excesům, alkoholu a lenosti, což s sebou nese vážné rizikem pro jejich postavu. Slabostí Ryb jsou bonbóny, kterým těžko odolávají. Možná proto, že se nevědomky snaží zaplnit prázdnotu a kompenzovat realitu, v níž žijí, která je pro ně neuspokojivá.


Zdroje: isolo.altervista.org, www.kelleemaize.com