Sluneční brýle v roce 2024

Za jakými slunečními brýlemi se budou letos schovávat hvězdy i všichni ti, kteří touží mít ty nejnovější věcičky a výstřelky módy? Trendy tvary, materiály i barvy se objevují napříč výrobci, a tak si jistě budete moci pořídit zajímavý a kvalitní model u optika nebo ve značkové prodejně, stejně tak jako lacinou verzi ze stánku, která potěší alespoň chytlavým a právě populárním vzhledem.

Tradiční čtenářská anketa proběhla i letos. Hlasovali jste pro své oblíbené firmy. Děkujeme.

Kam zamíříte na nákupy vy, je zcela na vás. My se teď podíváme na to, jaké sluneční brýle na nás budou letos koukat z přebalů módních časopisů a fotek ze sociálních médií.

Letošní tvary i barvy přejí extrovertům, kteří se chtějí předvést. Tyto brejličky totiž nejsou nenápadné ani decentní. Více méně všechny jsou extravagantní a okázalé. Podívejte. Trendová skla i obroučky pro letošní rok představuje i tento příspěvek z YouTube kanálu Fuse Lenses.

Zdroj: Youtube

Sluneční brýle s výraznými obroučkami

Už nějakou dobu a letos stále se objevují úzké typy brýlí stylu „cat eye“, nebo chcete-li harlekýnské brýle. Pokud jste si je pořídili už dříve, když je začala nosit Beyonce a další hvězdy, nemusíte se ostýchat opět je vytáhnout a vyrazit v nich do víru velkoměsta. Užijte si je, dokud se nosí!

Vracejí se různě zabarvená skla a velké plastové obroučky. Někdo je nazývá „oversized“, jiní nové retro. Tak jako tak, jde o velké brýle a spoustu plastu. Obroučky mohou být extravagantní až kýčovité, rozhodně takové, kterých si každý všimne. Silnější tvarované obroučky na materiálu nešetří a mohou být také barevné, ale ne křiklavé.  Za takovými sice schováte oči, ale stejně budete přitahovat spoustu pozornosti. Co se týče barev skel, velmi trendy je růžová, nicméně i béžová frčí.

Jednoduché sluneční brýle: Ultramoderní i chytré

Futuristické či štítové sportovní brýle vypadají jako z jednoho zaobleného kusu plastu a mohou být jak velmi dekorované, tak střídmé, aby daly vyniknout nezvyklému tvaru a ultramodernímu stylu. Tyto brýle nikde neschováte a tvářit se, že jsou určené pro sportovce, je hloupost. Patří k jednoduchému i elegantnímu stylu oblékání, kde vyniknou.

Mezi ty nejdecentnější styly trendy brýlí, které jsou in, patří klasický i nový tvar pilotních brýlí či brýle lemované jemnými kovovými obroučkami. I tyto dobře známé typy brýlí prošly malými změnami a úpravou tvaru, barev i materiálů, ale patrně si mezi nimi vyberou všichni ti, kteří spoléhají na klasiku a jemnější zpracování. I tyto brýle mohou vypadat honosně a draze, stejně tak jako nenápadně a všedně.

Brýle s širší nožkou a kovovou jemnou obroučkou mohou být hranatější i oválné a na výsluní je vynesla například Bella Hadidová. Jsou to elegantní až nenápadně luxusní sluneční brýle, které jsou ale stále při zemi. Majitelům vysloužily přezdívky jako sexy knihovnice nebo ajťák k nakousnutí.

Související články

Zdroje: purewow.com, byrdie.com, ssense.com