Barvení vlasů je jedním z nejběžnějších způsobů, jak vyjádřit svou osobnost a změnit svůj vzhled. Nicméně barva vlasů může být náročná na údržbu, zejména pokud chcete, aby vypadala svěže a krásně co nejdéle. Profesionální kadeřníci ví jak na to, a my vám nyní přinášíme jejich tajemství.

Na video od ONE TV s radami, jak na tmavé odrosty, se podívejte na YouTube:

Zdroj: Youtube

Triky od kadeřníků, které fungují

Jedním z klíčových triků je pravidelná péče o vlasy. Speciální kondicionéry a masky určené pro barvené vlasy jsou neocenitelnými pomocníky. Tyto produkty pomáhají udržet vlasy hydratované a zářivé. Kadeřníci také doporučují vybírat šampony bez sulfátů, které by mohly vyplavit barvu. Tajnou radou profesionálů také je, že byste si čerstvě nabarvené vlasy neměli několik dní mýt.

Dalším užitečným trikem je využití bylin pro ochranu barvy vlasů. Řada bylin jako je heřmánek, rozmarýn, šalvěj a kopřiva, má přirozené barvící a posilující vlastnosti. Například heřmánkový odvar můžete použít jako vlasový oplach, který zvýší trvanlivost barvy a zároveň dodá vlasům lesk.

Dalším tipem je minimalizace teplých stylingových nástrojů jako jsou žehličky na vlasy a kulmy. Vysoké teploty mohou poškodit strukturu vlasů a způsobit vyblednutí barvy. Pokud je to možné, používejte nižší teploty a vždy použijte termální ochranu před použitím těchto nástrojů.

Důležité je také omezit vystavení slunečnímu záření. UV záření může být pro barvu vlasů nepříznivé a způsobující vyblednutí. Použití klobouku nebo šátku na hlavu během slunných dní ochrání vaše vlasy před přímým slunečním zářením.

Kvalitní produkty a péče jsou klíčem k úspěchu

Udržení krásné a trvanlivé barvy vlasů není nemožné, pokud se o ně nebudete starat. S několika profesionálními triky, péčí a přírodními bylinkami to však můžete snadno zvládnout . Péče, vhodné produkty, opatrnost vůči teplým nástrojům, slunci a přírodní byliny jsou klíčem k tomu, abyste se mohli dlouho těšit z krásného účesu. Vaše vlasy si zaslouží to nejlepší a s těmito triky budou vždy v perfektním stavu.

Související články

Zdroj: www.youtube.com, www.prozeny.cz