Podzimní příroda nabízí spoustu materiálů, ze kterých můžete připravit působivé dekorace. Do podzimního věnce lze uvázat listí různých barev i barevné plody. Jako základ poslouží pružné větvičky.

Co budete potřebovat?

větvičky, listí, šišky a plody, které najdeme na zahradě nebo během podzimní procházky, a pak už jen tenký drátek, tavnou pistoli a půl metru stuhy (případně krepového papíru)

Jak postupovat?

Základ věnce nemusíme kupovat, snadno ho vyrobíme z pružných větví nebo šlahounů – hodí se réva vinná, břečťan, vrba a podobné šlahounovité dřeviny. Větve jednu po druhé zaplétáme kolem sebe do kruhu. Ten by měl být natolik pevný, aby se při pověšení nedeformoval.

Z březových větviček si připravíme „paprsky“ – drátkem k sobě svážeme vždy pár větviček a ty postupně přivazujeme k základu.

Začneme navazovat olistěné větvičky – nastříháme je na kratší části, stonek obtočíme drátkem a připevňujeme jednu za druhou na základ věnce.

Po fialově zbarveném listí pokračujeme se zelenými listy a kruh dokončíme větvičkou oranžových plodů.

Základní věnec je hotový, na řadu přichází tavná pistole a zdobení šiškami, žaludy, mechem, šípky a podobně. Nakonec uvážeme mašli (zde z krepového papíru) a přilepíme ji.