Barevný podzimní věnec je krásnou dekorací na dveře
Zdroj: Pavla Jelínková

Trojbarevný podzimní věnec: Využijte větvičky, listí, plody i šišky

Nemůžete se rozhodnout, které materiály z bohaté nadílky podzimní přírody a zahrady zaplést do věnce? A proč nezkusit ode všeho kousek? Věnec bude pestrý jako podzim sám

Podzimní příroda nabízí spoustu materiálů, ze kterých můžete připravit působivé dekorace. Do podzimního věnce lze uvázat listí různých barev i barevné plody. Jako základ poslouží pružné větvičky.

Potřeby pro výrobu podzimního věnce Potřeby pro výrobu podzimního věnce Zdroj: Pavla Jelínková

Co budete potřebovat? 

větvičky, listí, šišky a plody, které najdeme na zahradě nebo během podzimní procházky, a pak už jen tenký drátek, tavnou pistoli a půl metru stuhy (případně krepového papíru)

Základ věnce spleteme z pružných větviček Základ věnce spleteme z pružných větviček Zdroj: Pavla Jelínková

Jak postupovat?

Základ věnce nemusíme kupovat, snadno ho vyrobíme z pružných větví nebo šlahounů – hodí se réva vinná, břečťan, vrba a podobné šlahounovité dřeviny. Větve jednu po druhé zaplétáme kolem sebe do kruhu. Ten by měl být natolik pevný, aby se při pověšení nedeformoval.

Paprsky věnce vytvoříme ze svazečků březových větévek Paprsky věnce vytvoříme ze svazečků březových větévek Zdroj: Pavla Jelínková

Z březových větviček si připravíme „paprsky“ – drátkem k sobě svážeme vždy pár větviček a ty postupně přivazujeme k základu.

Na základ věnce postupně přivazujeme listy Na základ věnce postupně přivazujeme listy Zdroj: Pavla Jelínková

Začneme navazovat olistěné větvičky – nastříháme je na kratší části, stonek obtočíme drátkem a připevňujeme jednu za druhou na základ věnce.

Na základ věnce postupně přivazujeme listy a plody Na základ věnce postupně přivazujeme listy a plody Zdroj: Pavla Jelínková

Po fialově zbarveném listí pokračujeme se zelenými listy a kruh dokončíme větvičkou oranžových plodů.

Tavnou pistolí přilepíme k věnci šišky Tavnou pistolí přilepíme k věnci šišky Zdroj: Pavla Jelínková

Základní věnec je hotový, na řadu přichází tavná pistole a zdobení šiškami, žaludy, mechem, šípky a podobně. Nakonec uvážeme mašli (zde z krepového papíru) a přilepíme ji.

Akční letáky