Řecké prsty

Poměrně běžné jsou tzv. řecké prsty, kdy ukazováček, tedy prst sousedící s palcem je nejdelší ze všech prstů. Každý, kdo má takové prsty, bývá většinou velmi aktivní a mívá sportovní povahu. Tito lidé jsou rovněž velmi kreativní a mívají vůdčí schopnosti.

Občas bývají trochu citliví, ale neradi své emoce dávají najevo. Často se stresují, jsou soutěživí a dělají kontroverzní prohlášení, kdy jsou schopni říct i ty nejkrutější pravdy, přestože vědí, že někomu ublíží. Jsou prostě sladcí i zlí zároveň.

Sedlácká noha

Má váš partner všechny prsty stejně dlouhé, jako podle pravítka? Pak má tzv. sedláckou nohu nebo sedlácké prsty. Lidé s tímto typem prstů obvykle mívají malé nohy. Pokud jde o jejich osobnost, říká se, že tito lidé mají velkou trpělivost, díky které jsou schopni dosáhnout svých cílů. Hodně přemýšlejí, vždy mají praktické řešení a dobré názory. Tvrdí se o nich, že vynikají svou upřímností a loajalitou. Rádi také tráví čas o samotě a obvykle nemívají mnoho přátel. Také ne moc ochotně sdílejí své pocity.

Zdroj: Youtube

Egyptské prsty

Poměrně běžné jsou tzv. egyptské prsty - nejdelší je palec a pak řada postupně se zmenšujících prstů. Tito lidé jsou rádi hýčkáni, sní o romantice, mají smysl pro estetiku, zbožňují přírodu. Bývají milí a přátelští, vědí také, jak jednat s lidmi, kteří se předvádějí, že snědli všechnu moudrost světa.

Na druhou stranu jsou tito lidé poměrně vychytralí a chrání si své soukromí. Často prokrastinují - neustále odkládají své povinnosti, což jim brání v životě dosáhnout velkých věcí.

Římské prsty

Existují lidé, kteří mají na nohou tzv. římské prsty. První tři prsty jsou stejně dlouhé a zbývající dva prsty se sestupně zmenšují. Říká se, že tito lidé mají vyrovnanou osobnost, jsou společenští, milují dobrodružství, rádi poznávají nová místa a kultury. Snadno se učí, bývají odvážní a nesmírně pracovití. Na druhou stranu lidé s tímto tvarem prstů mohou být také trochu sebestřední a chtějí dělat vše jen podle sebe. Neradi se přizpůsobují ostatním.

Široká špička

Má váš partner širokou špičku, tedy mezery mezi prsty na nohou? Znamená to osobnost, která nikdy neposedí na jednom místě, má neustále chuť cestovat. Tito lidé mají romantickou povahu, láká je toulání se po světě, jsou zasnění a plánují si vzrušující scénáře svých cest. Lidé s takovými prsty na nohách také neúnavně přemýšlejí a zvažují každé své rozhodnutí. Bývají však i hodně důvěřiví, nechají se ovlivnit každým, kdo jim projeví náklonnost. Nedokáží být upřímní, nechtějí pravdou ubližovat ostatním.

Palec solitér

Lidé, kteří mají mezi palcem a ostatními prsty větší mezeru, jsou prý nezávislí, neradi se nechávají omezovat pravidly, které jim společnost stanovila. Respektují ovšem názory ostatních, pokud jen trochu dávají smysl. Jsou také dobří posluchači, jakmile se však ocitnou v hádce, dokáží se rozohnit a nikdy nemluví bez znalosti k danému tématu. Na druhou stranu může být někdy hodně obtížné tyto lidi o něčem přesvědčit. Někdy dokážou být tak tvrdohlaví, že je s nimi těžké vydržet. Nebývají také příliš romantičtí.

Zdroje: astrotalk.com, www.jagranjosh.com