Padesátka je pro většinu žen zlomový rok, kdy si uvědomí, že se přece jen přehouply do druhé poloviny života. Co si s ní počít a hlavně jak se svému věku přizpůsobit?

Dobrou zprávou je, že jediným datem, narozeninami, se opravdu nic nezmění, což mohou potvrdit i dámy, kterým je třeba o deset let více. Přesto bychom měly pomalu začít přehodnocovat některé momenty našich životů, k nimž patří i účes.

Nic naplat, skutečné mládí již uteklo, a pokud nemáte to štěstí, že stále vypadáte na třicet, mají kadeřníci jednu radu, o které neradi diskutují. 

I po šedesátce může žena volit z mnoha účesů. Nápady přináší například video na youtube v kanálu Alltimes Best:

Zdroj: Youtube

Obejděte se bez mikáda

Vlasy jsou naší ozdobou a měly bychom o ně také náležitě pečovat, aby vydržely krásné a zdravé co nejdéle. S věkem ale většinou jejich svěžest mírně odchází, stávají se méně hedvábnými a také ztrácejí na objemu.

Není to nepřekročitelné pravidlo, ale většina z nás se s tímto jevem patrně setkala. Těmto změnám, ale také prvním skutečným známkám stárnutí v obličeji, je proto potřeba přizpůsobit i účes. Kadeřníci tedy na dámy po šedesátce důrazně apelují: Už žádné rovné mikádo! 

Odhalí i to, co má zůstat skryto

Můžeme si říkat, že na mikádu není nic, co by mělo ženy středního věku děsit, zkusme se ale zamyslet trochu víc. Ve dvaceti letech jsme měly na hlavě skutečně o dost více vlasů, a tak se takový rovně střižený účes setkal s velkým ohlasem, protože zdůraznil mohutnost naší kštice.

Jestliže se ale bude stejně nakládat s polovinou vlasů, může na hlavě vzniknout nepříliš lichotivá helma. Ta bude navíc končit v oblasti krku, který alespoň zčásti odhalí. A protože na mikádu není nic, co by jako zajímavost přitáhlo pozornost, budou si ostatní všímat nejen jemných vrásek, které se již začínají objevovat v obličeji, ale také těch, kterým samy nevěnujeme tolik pozornosti, tedy právě těm na krku. 

Nepřidávejte si kila

Dalším důvodem, který hovoří proti mikádu (nebo také takzvanému bobu), je jeho schopnost přidávat opticky pár kilogramů. Ne všichni máme to štěstí, aby nám figura, a tedy i hmotnost, zůstaly po celý život stejné, a přicházející menopauza také koná svoji práci. Proto je zcela zbytečné upozorňovat na nějaké to deko navíc. 

Když to jinak nepůjde, zkuste vlny

Jestliže se už zkrátka rozhodnete, že si chcete i nadále zachovat účes, na který jste zvyklé od mládí (a je to právě mikádo), stojí podle kadeřníků za to zvážit alespoň jemné široké vlny, které dodají účesu na objemu a odvedou pozornost od zmiňovaných problémů. 

Související články

Zdroje: www.express.co.uk, www.aazdravi.cz, www.dailyrecord.co.uk