Stále častěji vídáme známé hollywoodské hvězdy, které se hrdě hlásí ke svým šedivým vlasům. Místo barvení a zakrývání se chlubí přirozenou krásou a inspirují tak ženy i muže po celém světě. Které k nim patří a mají stále osobitý styl a potřebnou dávku šarmu?

Chcete znát účesy celebrit 65+, které již mají šedé vlasy? Podívejte se na toto YouTube video na kanálu CelebRatings:

Zdroj: Youtube

Salma Hayek

Tato populární herečka se proslavila nejen svým hereckým talentem, ale i uhrančivým obočím a hustými vlasy. V rozhovoru pro New York Times v roce 2017 přiznala, že si vlasy nebarví a nechává přiznané i stříbrné pramínky.

Důvodem je prý nedostatek trpělivosti na barvení a také touha užívat si život bez zbytečného trápení s udržením iluze mládí.

Sarah Jessica Parker

Hvězda Sexu ve městě se nebojí otevřeně mluvit o stárnutí a šedivějících vlasech. V rozhovoru pro Allure v roce 2022 odmítla označení za „odvážnou“ za to, že si nebarví vlasy.

„Nemůžu trávit čas barvením každé dva týdny,“ řekla. „Je to pro mě časově nemožné.“

Místo toho s hrdostí nosí ráda účesy, kde kombinuje šedé vlasy s lehkým promelírováním.

Andie MacDowell

V létě 2021 se tato populární herečka rozhodla přestat barvit vlasy a od té doby se stala ikonou šedivé krásy. V rozhovoru pro Vogue uvedla, že k tomuto kroku ji povzbudily i její děti.

Inspirací jí prý byla Jane Fonda a její kadeřník Jack Martin. I přes počáteční obavy manažerů si MacDowell prosadila svou a s novou barvou vlasů se cítí silnější a sebevědomější.

Jane Fonda

Legendární herečka a ikona fitness se nikdy nebála říct svůj názor. V roce 2020 na Oscarech ohromila novou barvou vlasů, měla stříbrnou ledovou blond. Proměna trvala kadeřníkovi Jacku Martinovi sedm hodin a Fonda o ní v The Ellen Show řekla: „Jsem tak šťastná, že jsem si nechala vlasy zešedivět. S barvením jsem skončila.“

George Clooney

I mužské celebrity čelí tlaku na věčné mládí. Clooneyho slavné vlasy ala „sůl a pepř“ mu vynesly přezdívku „stříbrná liška“ a titul „nej sexy žijící muž“. Herec v rozhovoru pro BBC Radio 4 v roce 2015 zdůraznil, že stárnutí je přirozená součást života a že se s ním musíme smířit.

Barvení vlasů pro něj není řešením. „Nemyslím si, že by to dávalo moc smysl,“ řekl. „Viděl jsem, že se to stalo... a u mužů to podle mě opravdu nefunguje dobře, spíš naopak vypadáme starší.“

Související články

Zdroje: www.bestlifeonline.com, www.elle.cz, www.svetzeny.cz