Příroda je vůči ženám zlomyslná. Nejenom, že jim ve středním věku přidává vrásky, kila, ale také zhoršuje kvalitu vlasů. Vaše kadeře jsou tak řidší, slabší a často vypadávají… za touto neblahou změnou jsou samozřejmě hormony.

S příchodem čtyřicítky začne tělo rapidně stárnout. Sníží se podíl ženských hormonů estrogenů a naopak převáží mužské hormony androgeny, které způsobují oslabení, řídnutí a šedivění kštice. Když se do toho „zapojí“ ještě podlomená psychika, genetické dispozice a špatná vlasová péče, pak je průšvih na světě.

Autor videa Fashionitas vám ukáže účesy vhodné pro ženy nad 40 let. Více na kanále YouTube.com.

Zdroj: Youtube

Krmivo pro vlasy

Čtyřicátnic s prořídlou kšticí proto rapidně přibývá, což kvitují i kadeřníci. „Skoro každá druhá zákaznice chce, abych jí vymyslel účes, který by zakryl tyhle nedostatky,“ přiznává jeden z vlasových specialistů. Podle něj je v takových případech důležité dodat tělu chybějící vitaminy a minerály, aby mohly fungovat jako „krmivo“ pro vlasy.

Jde zejména o proteiny, aminokyseliny (keratin pro regeneraci vlasů a pokožky hlavy) a rostlinné extrakty. Důležitý je i panthenol, který zklidňuje podrážděnou vlasovou pokožku a podporuje metabolismus kožních buněk. Díky němu jsou pak vlasy pevné a lesklé.

Pozor na dietu

Spousta žen po čtyřicítce válčí s nadbytek kilogramů. Proto se snaží držet různé druhy diet. Je to i váš případ? Odborníci varují, že úsporný jídelníček může pro vlasy znamenat problém. Proto v tomto případě apelují na všechny ženy, aby jedly pestrou stravu a v případě poničených vlasů sázely na vlasové přípravky s obsahem chmelového extraktu, který je plný vitaminu B.

Právě „béčko“ je stavebním kamenem vlasů, podporuje jejich lesk a pevnost. Součástí běžné péče o vlasy by měla být i masáž hlavy štětinovým kartáčem, který kadeře pročeše a zároveň stimuluje vlasové kořínky.

Správná volba účesu:

Kvalita vlasů klesá. Svá slabá místa můžete zamaskovat pomocí účesu. A jaké střihy jsou ideální?

Vlnité mikádo

Tento účesu sluší téměř každému. Dodává objem a mladistvou jiskru. Opatrní buďte jen na délku, která by měla být mezi bradou a šíjí. Určitě ne kratší! Příliš moc střižené mikádo by vypadalo „učitelsky“ a dodalo by vám výraz škrobené úřednice. Mimochodem, vlnité mikádo nosí i taková hvězda jako Halle Berry. Vezměte si z ní příklad!

Účes, který rámuje obličej

Tento střih je ideální pro všechny, kdo mají kulatý nebo oválný tvar obličeje. Střih hezky rámuje obličej a jeho délka (sestříhaná v různých vrstvách) mu ubírá na tvrdosti. Výhodou sestřihu je, že se dá použít jak na rovné, tak i na kudrnaté vlasy!

Klasické pixie

A je to tady! Účes, který proslavila topmodelka Twiggy, je opět na scéně. Krátký střih podpořený bohatostí vlasů dodává tváři mladistvost a svěžest. Nakonec můžete ofinu upravit i modelovacím voskem či gelem a výsledek bude stát za to.

Sestřih ve stylu 70. let

Sestřihané konečky jsou šik a dodávají vlasům objem a šmrnc. Je ideální pro všechny, kteří potřebují nadčasový účes, který se dobře udržuje.

Související články

Zdroje: www.prozeny.cz, https://myhair.bigbadmole.com