Pokud máte po babičce zděděný starý šicí stroj, který už nešije, rozhodně jej nevyhazujte. Můžete jej totiž naprosto dokonale zužitkovat. Šít už sice asi nebude, ale můžete si z něj vyrobit originální a stylové umyvadlo.

To můžete umístit jak do vaší koupelny, tak třeba na zahradu, kde vám bude sloužit pro rychlé opláchnutí rukou po zahradničení. Zní to možná náročně, ale není to tak těžké, jak se zdá.

Youtube video, jak můžete využít nefunkční šicí stroj, najdete na kanále The Art of Craft:

Zdroj: Youtube

Umyvadlo ze šicího stroje

Základní 2 položky jsou starý kovový šicí stroj a vyřazené umyvadlo. Jako první si změřte otvor, který musíte vyřezat do desky, abyste následně umyvadlo mohli usadit.

Jakmile budete mít vše změřeno a alespoň dvakrát přeměřeno, můžete se pustit do řezání. Pomocí přímočaré pily vyřežte do desky otvor a desku následně odmontujte z rámu a položte ji stranou.

Poté si vezměte akuvrtačku a nasaďte na ni hrnkový kartáč. Díky tomuto přístroji můžete rám šicího stroje perfektně obrousit. Následně rám otřete hadrem, abyste jej zbavili veškerých zbylých nečistot. Dalším krokem je rám natřít.

Jakmile budete mít rám natřený, mezitím, co vám bude schnout, se můžete pustit do čištění starého umyvadla. Ideální je použít kartáč s umělými štětinami, díky kterému odstraníte i opravdu zašlou špínu. Poté umyvadlo důkladně opláchněte a nechte uschnout.

Stylové a originální umyvadlo

Už máte skoro hotovo. Nyní je potřeba přišroubovat desku, do které jste vyřezali otvor, zpět na původní místo. Využijte akušroubovák, aby vás nebolely ruce. Usaďte umyvadlo do otvoru. A umyvadlo ze šicího stroje je na světě.

Teď už jej stačí jen postavit buď do koupelny nebo na zahradu, spojit tak, aby odpadní roura vedla až do kanalizace a můžete si mýt ruce v nejoriginálnějším umyvadle v sousedství.

Související články

Zdroje: kutiluv-zapisnik.cz, www.drevostavitel.cz