obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Kolébka pro přívěsný vozík ušetří místo v garáži

Připomínáme dobrý nápad Jana Gajdacze z Třince, jenž před časem zkonstruoval jednoduchou kolébku pro úsporné uložení přívěsného vozíku. Prostě ho překlopí na bok a na čtveřici koleček s ním zajede do kouta v garáži.

Kdo umí svářet ocelové profily, může se pustit do nápadu Jana Gajdacze z Třince sám. Díky jednoduché kolébce lze přívěsný vozík snadno uložit na výšku tak, aby v garáži, pod přístřeškem nebo ve stodole zabíral co nejméně místa. Oblouk chrání vozík a zejména jeho svítilny před poškozením, které hrozí, když se přívěs ukládá na stojato přímo na zadní rám. Kolébka rovněž ulehčuje zvednutí vozíku.

obrázek z archivu ireceptar.cz obrázek z archivu ireceptar.cz Zdroj: Archiv ireceptar.cz A jak to funguje? Po odpojení z tažného zařízení vezme pan Gajdacz kolébku a namontuje ji na vozík: Na boční rám přívěsu nasadí zajišťovací patky a oblouk kolébky vsune pod spodní část přívěsu.
obrázek z archivu ireceptar.cz obrázek z archivu ireceptar.cz Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Na patkách pak dotáhne šrouby, aby kolébka na vozíku pevně držela. Přední pár koleček na rámu oblouku má brzdu, která zajistí, aby při zvedání vozíku kolébka nepodjížděla.

obrázek z archivu ireceptar.cz obrázek z archivu ireceptar.cz Zdroj: Archiv ireceptar.cz Potom je třeba druhou stranu přívěsu pomalu zvednat až do kolmé polohy, odbrzdit kolečka a vozík dotlačit a zaparkovat na určené místo. Jde to snadno. Díky pojízdné kolébce bude v garáži více místa.
obrázek z archivu ireceptar.cz obrázek z archivu ireceptar.cz Zdroj: Archiv ireceptar.cz Když pan Gajdacz přívěs zase potřebuje, jednoduše s ním vyjede před garáž,  uchopí vrchní bok vozíku a pomalu přívěs položí do provozní polohy. Pak uvolní patky, aby kolébku nadzvedl, vysunul a uložil, než se s vozíkem vrátí.

Pro Receptář Jan Gajdacz, Třinec

Akční letáky