obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Valentýn se blíží: Vyrobte dárek od srdce doma

Dárky z lásky si nemusíte vyměňovat jen na Valentýna, i když se tento svátek stal velmi populární. Důkaz toho, že máte někoho rádi se hodí po celý rok. Přitom se milá pozornost dá snadno vyrobit z věcí, které máte doma.

Dárek od srdce potěší vždycky. Pokud ho navíc vyrobíte vlastníma rukama, sdělujete obdarovanému daleko více. Dáváte najevo nejen lásku, ale i ochotu obětovat čas nutný pro vytvoření originálního dárku.

Dobroty z domácí dílny

Bonboniéra a kytice patří k valentýnské klasice. Jahodová bonboniéra Jahodová bonboniéra Zdroj: Shutterstock.com / Rustam Shigapov Pustit se do výroby domácích pralinek už chce trochu zručnosti, jestli chcete snazší řešení, zkuste třeba bonboniéru jahodovou. Do rozpuštěné čokolády ponořte voňavé červené plody a dozdobte polevou jiné barvy, použijte klidně i různé sypání nebo mleté oříšky. Hotové pochoutky naaranžujte do hezké krabičky a zabalte. Nebo velmi jednoduše nalijte rozpuštěnou čokoládu do menšího hrnečku a ponořte do ní lžičku. Až čokoláda zatuhne, vzniknou vám výborná čokoládová lízátka. Zapůsobit dokážete i s pomocí několika domácích sušenek. Stačí je umístit do hezky odzdobené sklenice a doprovodit milostným vzkazem. Partnera zase potěšíte netradiční kyticí. Mezi zeleň a květiny vložte zabalený pikantní salámek, klobásy nebo sýrové nitě. Pokud kytici dozdobíte navíc chilli papričkou, nebude mít chybu.

Malý dárek s velkou parádou Malý dárek s velkou parádou Zdroj: Shutterstock.com / ElenaFetisova

Romantické světlo svíček

Mihotavé světlo svíček k romantickému večeru prostě Ozdobená svíčka Ozdobená svíčka Zdroj: Shutterstock.com / Olya Detry Díky tomu světlo ze svíčky materiálem hezky prostoupí a bude dobře viditelné, i když zastřené a jemné. Dozdobte stužkami a korálky, dovnitř vložte čajovou svíčku. Pěknou, i když omezeně použitelnou svíčku vyrobíte i pomocí přírodního provázku a lepící pistole. Obtočte provázek kolem svíčky, přilepte drobné dekorace, například srdíčka. Taková svíčka je velmi hezká, ale při hoření ji musíte hlídat, aby nalepené dekorace nezačaly hořet.

Vyrobené svícny Vyrobené svícny Zdroj: Shutterstock.com / Olya Detry

Krása z brambory

I drobná pozornost ve formě zamilovaného přáníčka Výroba bramborového tiskátka Výroba bramborového tiskátka Zdroj: Shutterstock.com / Olya Detry udělá velkou radost. Nápadů na tvoření z papíru je mnoho, můžete vystřihovat, nalepovat, kreslit, použít třpytky i washi pásky. Naprosto jedinečné bude vaše přání, pokud vyzkoušíte techniku, kterou jistě znáte z dětství. Potiskněte papír pomocí razítka z brambor. Zapomeňte na složité vykrajování vzorů, výroba razítka je úplně jednoduchá. Bramboru rozkrojte na polovinu a zamáčkněte do ní vykrajovátko na cukroví ve tvaru srdce. Pomocí nože objeďte vykrajovátko a vyndejte ho. Bramborové razítko namáčejte do barvy a potiskněte s ním papír.

Výroba přáníčka je jednoduchá Výroba přáníčka je jednoduchá Zdroj: Shutterstock.com / Olya Detry

S vtipem a originálně

Velký dojem zanechají vtipné dárky s nápadem. Sladký dárek, který pohladí i po duši Sladký dárek, který pohladí i po duši Zdroj: Shutterstock.com / Oksana_Slepko Určitě zvládnete vyrobit i „šekovou knížku“, kam umístíte poukázky na různé služby, které může váš partner uplatnit. Nabídněte mu třeba masáž zad, společnou večeři nebo výpravu na výstavu či do kina, potěší ale i další záruky (poslední slovo při hádce, omluvenka z návštěvy u tchyně, propustka na pivo s kamarády apod.).

Akční letáky