obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Valentýn se blíží: Vyrobte dárek od srdce doma

Dárky z lásky si nemusíte vyměňovat jen na Valentýna, i když se tento svátek stal velmi populární. Důkaz toho, že máte někoho rádi se hodí po celý rok. Přitom se milá pozornost dá snadno vyrobit z věcí, které máte doma.

Dárek od srdce potěší vždycky. Pokud ho navíc vyrobíte vlastníma rukama, sdělujete obdarovanému daleko více. Dáváte najevo nejen lásku, ale i ochotu obětovat čas nutný pro vytvoření originálního dárku.

Dobroty z domácí dílny

Bonboniéra a kytice patří k valentýnské klasice.

Jahodová bonboniéraJahodová bonboniéraAutor: Shutterstock.com / Rustam Shigapov

Pustit se do výroby domácích pralinek už chce trochu zručnosti, jestli chcete snazší řešení, zkuste třeba bonboniéru jahodovou. Do rozpuštěné čokolády ponořte voňavé červené plody a dozdobte polevou jiné barvy, použijte klidně i různé sypání nebo mleté oříšky. Hotové pochoutky naaranžujte do hezké krabičky a zabalte. Nebo velmi jednoduše nalijte rozpuštěnou čokoládu do menšího hrnečku a ponořte do ní lžičku. Až čokoláda zatuhne, vzniknou vám výborná čokoládová lízátka. Zapůsobit dokážete i s pomocí několika domácích sušenek. Stačí je umístit do hezky odzdobené sklenice a doprovodit milostným vzkazem. Partnera zase potěšíte netradiční kyticí. Mezi zeleň a květiny vložte zabalený pikantní salámek, klobásy nebo sýrové nitě. Pokud kytici dozdobíte navíc chilli papričkou, nebude mít chybu.

Malý dárek s velkou parádouMalý dárek s velkou parádouAutor: Shutterstock.com / ElenaFetisova

Romantické světlo svíček

Mihotavé světlo svíček k romantickému večeru prostě

Svícen pro romantický večerSvícen pro romantický večerAutor: Shutterstock.com / Olya Detry

patří. Na výrobu něžného svícnu budete potřebovat skleničku nebo lahvičku od zavařeniny, ubrousky, lepidlo, vystříhaná srdíčka nebo andělíčky ze silnějšího papíru, ozdobnou stužku nebo korálky. Nejprve na sklenici nalepte obrázky, které nepropouští tolik světla a budou při svitu svíčky dobře viditelné. Pak oddělte jednu vrstvu ubrousku a přilepte.

Ozdobená svíčkaOzdobená svíčkaAutor: Shutterstock.com / Olya Detry

Díky tomu světlo ze svíčky materiálem hezky prostoupí a bude dobře viditelné, i když zastřené a jemné. Dozdobte stužkami a korálky, dovnitř vložte čajovou svíčku. Pěknou, i když omezeně použitelnou svíčku vyrobíte i pomocí přírodního provázku a lepící pistole. Obtočte provázek kolem svíčky, přilepte drobné dekorace, například srdíčka. Taková svíčka je velmi hezká, ale při hoření ji musíte hlídat, aby nalepené dekorace nezačaly hořet.

Vyrobené svícnyVyrobené svícnyAutor: Shutterstock.com / Olya Detry

Krása z brambory

I drobná pozornost ve formě zamilovaného přáníčka

Výroba bramborového tiskátkaVýroba bramborového tiskátkaAutor: Shutterstock.com / Olya Detry

udělá velkou radost. Nápadů na tvoření z papíru je mnoho, můžete vystřihovat, nalepovat, kreslit, použít třpytky i washi pásky. Naprosto jedinečné bude vaše přání, pokud vyzkoušíte techniku, kterou jistě znáte z dětství. Potiskněte papír pomocí razítka z brambor. Zapomeňte na složité vykrajování vzorů, výroba razítka je úplně jednoduchá. Bramboru rozkrojte na polovinu a zamáčkněte do ní vykrajovátko na cukroví ve tvaru srdce. Pomocí nože objeďte vykrajovátko a vyndejte ho. Bramborové razítko namáčejte do barvy a potiskněte s ním papír.

Výroba přáníčka je jednoducháVýroba přáníčka je jednoducháAutor: Shutterstock.com / Olya Detry

S vtipem a originálně

Velký dojem zanechají vtipné dárky s nápadem.

Klíč k srdciKlíč k srdciAutor: Shutterstock.com / kaprik

Najděte doma starý klíč, přidělejte k němu srdíčko nebo ho zarámujte a doplňte popiskem „Klíč k mému srdci“. Nápadité jsou taky různé vzkazy, vzpomínky na společné zážitky nebo citáty o lásce. Napište je na malé papírky, které přeložíte a umístíte do ozdobné lahve nebo zarolujete a připevníte na upečená perníková srdíčka.

Sladký dárek, který pohladí i po dušiSladký dárek, který pohladí i po dušiAutor: Shutterstock.com / Oksana_Slepko

Určitě zvládnete vyrobit i „šekovou knížku“, kam umístíte poukázky na různé služby, které může váš partner uplatnit. Nabídněte mu třeba masáž zad, společnou večeři nebo výpravu na výstavu či do kina, potěší ale i další záruky (poslední slovo při hádce, omluvenka z návštěvy u tchyně, propustka na pivo s kamarády apod.).

Akční letáky