Krásná pěticípá hvězda je za minutku hotová

Vánoční hvězdy a sněhové vločky jsou jedněmi z nejjednodušších dekorací, které byste však rozhodně neměli ignorovat jako příliš jednoduché a obyčejné. Nejsou! Naopak udělají velkou parádu, a když budou mít večer měkké teplé světlo v pozadí, budou to ty nejromantičtější a nejrozkošnější vzpomínky na vánoční atmosféru.

Hoďte plast a prefabrikáty za hlavu a udělejte si vlastní výzdobu. Jednoduchou pěticípou hvězdu vás naučí autorka tohoto videa z YouTube kanálu Auermedia Arts & Crafts. Všechno chce praxi, ale právě tato dekorace je hotová doslova za minutku a má veliký potenciál. Obměňovat můžete nejen použitý papír, ale i hotovou hvězdu můžete ozdobit.

Zdroj: Youtube

Velká oboustraná lepená hvězda

Podobná hvězda s uzavřenými čtyřmi cípy je také jednoduchá na výrobu a slepením dvou takových vám vznikne opravdu pěkná dekorace. Právě na výrobu této plastické, a přitom velmi prosté ozdoby, se hodí pěkný pevnější a dekorativní papír. V tomto případě na velikosti rozhodně záleží.

Podobných olbřímích hvězd nemusíte mít moc, abyste si doma vykouzlili nevídané pohledy a aranžmá. Taková krásná hvězda může být nejen součástí výzdoby, ale také krásným solitérem, který ozdobí schodiště, vstup do domu, ale také balkony a okna.

Vánoční hvězdy a vločky pro děti i dospělé

Nemusíte ale kupovat krásný papír, abyste měli hezké vánoční hvězdy, domečky nebo jiné dekorace. Výborně vám poslouží i obyčejný kartón, který má barvu podobnou perníku, a proto jej stačí bohatě dekorovat jen bílým značkovačem a budete mít jednoduché vánoční dekorace ve skandinávském stylu.

Můžete vyzkoušet celou řadu různých hvězd a vloček skládaných jako origami, ale také vystřihovaných. Dobrým příkladem jsou také klasické a zdánlivě jednoduché vločky vystřihované ze skládaného čtverce papíru. Na internetu najdete mnoho šablon, které poslouží minimálně jako základ a inspirace. Přiznejme si, že ne všichni a děti především, si jen těžko dokážete představit, jak bude výsledná vločka vypadat.

Související články

Zdroje: inspiri.cz, prosikulky.cz