Máte doma větší plastové lahve například od vína? Pak je určitě nevyhazujte. Většinou jsou vyrobeny z tenčího zeleného plastu, který je tvárný. Vyrobit si z něj můžete třeba vázu na květiny. Jak na to: Láhev rozstřihněte na tři díly tak, aby prostřední část byla co největší. Vzniknou vám tři komponenty – část s hrdlem, prostřední část a dno. Prostřední část podélně rozstřihněte tak, aby střih by šikmý. Máte hotovo?

Na videu autora Kuti Bari najdete postupy, jak vyrobit stylové vázy. Více na kanále YouTube.

Zdroj: Youtube

Zdobení a finále

Z prostřední části lahve střihem vznikne velký plátek, který srolujte tak, aby získal tvar kužele. Pak nejtenčí část kužele slepte tavnou pistolí. Připravte si první odstřiženou část lahve s hrdlem. Vložte do ní vytvořený „plastový kužel“ a připevněte tavnou pistolí. Nakonec vzniklou vázu ozdobte podle svého gusta, třeba stužkami, krajkou nebo šňůrou drobných korálků.

Druhá třpytivá váza

Pokud máte ještě chuť tvořit, je tu ještě jeden tip na vázu. Vytvoříte si jí z větší 2 litrové lahve, která má čirou barvu. Láhev rozstřihněte napůl. Z horní části odstraňte hrdlo. Připravte si dva listy foamiranu se třpytkami (jde o pěnovou gumu s glitry). Odstřihněte proužek a ozdobte jím nejširší část horního dílu lahve. Kolem odstraněného hrdla přilepte šňůru korálků.

Ve stylu hrnku...

Na foamin obkreslete staré cédéčko. Odstraňte z něj folii a přitiskněte ho na nosič. Podle tvaru cédéčka odstřihněte přebytky foaminu. Vznikne vám tak kulatá podložka, kterou můžete dozdobit korálky. Nakonec do středu podložky nalepte připravenou část vázy, kterou jste předtím upravili. Pokud máte rádi detaily, můžete si z foaminu odstřihnout dva proužky, slepit je k sobě a vytvořit si improvizované „ucho hrnku“. Podle gusta ho přilepte k váze.

Související články

Zdroje: https://www.prozeny.cz, https://primanapady.cz