Zdroje: zeny.iprima.cz, abecedazahrady.dama.cz

Mramorování velikonočních vajíček

Hledáte jednoduchý a zábavný způsob, jak letos ozdobit velikonoční vajíčka? Nechte se inspirovat jednoduchou technikou, díky níž si snadno uděláte krásně mramorovaná vejce. A jistě se tento způsob nehodí jen na vajíčka. Pomocí pěny na holení a temper nebo akrylových barev, možná ale i potravinářských barviv, můžete obarvit vejce, ale také trvrdý papír nebo tričko. Záleží jen na použitých barvách vhodných pro konkrétní materiál. Malování do pěny je zajímavý způsob, jak během pár minut vytvořit originální abstraktní dílo.

Jak na to vám poradí autorka videopříspěvku Malování s pěnou na holení:

Zdroj: Youtube

Pěna na holení, barvy a vejce

Malování s pomocí pěny na holení je technika jednoduchá a práce jde docela od ruky. Jen je nutné nechat pěnu oschnout.

Pokud si nejste jisti krytím barev, raději použijte světlé podklady. Vajíčka nemusíte nechat bílá, jemné pastelové barvy dají skořápce pěkný základ a další barevné nánosy budou zřetelnější. A naopak. Pokud máte kvalitní barvy, jejichž světlé odstíny dobře kryjí, udělejte základ co nejtmavší. Nebojte se kontrastu. Dejte zvoleným odstínům vyniknout.

Chcete-li udělat vejce duhová nebo taková, aby byly jednotlivé barvy sytější a vytvářely duhový efekt (ale nebyl to úplný barevný zmatek), barvu na pěnovou vrstvu nastříkejte v pruzích a ty mírně promíchejte. Při pokládání nebo tisknutí vajíčka do pěny dodržujte směr pruhů. Vajíčko jemně otiskněte po celém obvodu a nechejte pěnu oschnout.

Na závěr nezapomeňte vajíčka mírně omastit. Budou se pěkně lesknout. Uvidíte, že i ta méně vydařená najednou ožijí.

Trendy v mramorovnání pěnou

Velmi oblíbená je také kombinace modrých odstínů s fialovou či růžovou. Pokud byste takovou mlhovinu ještě vylepšili o bílé, stříbrné či zlaté tečky, můžete ji směle vydávat za hvězdnou galaxii.

Mramorová vejce nemusí hrát všemi barvami. Na světlý podklad stačí jednu barvu otisknout v několika vrstvách. Krásné jsou totiž všechny barvy a někdy rozhodně méně znamená více. Mezi trendy však patří přírodní odstíny, ale také černé či zlaté mramorování.

Související články