Pokud si chcete zpestřit přípravu na Velikonoce, pusťte se do výroby dekorativních předmětů v pohodlí domova. Nejenže ušetříte nějakou částku z rodinného rozpočtu, ale jistě si touto činností, do které můžete zapojit i malé děti, zpříjemníte nejeden den. Dokonce můžete využít věci, které už jsou nepotřebné a šikovně je přeměnit v krásnou velikonoční výzdobu.

Jak vyrobit velikonoční květináč z PET lahve? Podívejte se na YouTube video na kanálu Tesco Česko:

Zdroj: Youtube

Dárkový velikonoční květináč z PET lahve

Na výrobu velikonočních předmětů můžete s přehledem použít prázdné PET lahve. Tentokrát k výrobě ozdobných dárkových květníčků. Postup je nejen jednoduchý, takže ho zvládne i malé dítě, ale je i rychlý.

Proto si můžete vyrobit rovnou několik květníků najednou. Uvidíte, že je uplatníte jako dekoraci v bytě nebo jako originální výslužku pro koledníky. A jak přesně postupovat?

Nejprve odřízněte spodní třetinu lahve a ponechte jí dno. Výslednou výšku si přeneste na čtvrtku, přidejte cca 10 až 15 cm a náležitý pruh si ustříhněte. Zkraťte ho v délce obvodu lahve plus 2 až 3 cm, abyste mohli papír na lahvi přes sebe lehce překrýt. Namalujte ho na zeleno a v oblasti přidaných centimetrů udělejte prostřihy, které budou evokovat velikonoční osení.

Následně potřete plochu neprostřihaného papíru vteřinovým lepidlem a připevněte na vnější plochu uříznuté PET lahve. Pak můžete květník převázat barevnou či jutovou stuhou a vnitřek naplnit velikonočními dobrotami a ozdobami.

Velikonoční květináč z PET lahve na živé rostliny

Stejně tak si můžete z PET lahve udělat originální nádoby na živé rostliny. Nejprve si na ni zhruba uprostřed nakreslete fixem obrysovou čáru, podle které budete později stříhat. Pokud si budete chtít vyrobit velikonočního zajíčka, namalujte si i dvoje vysoké uši.

V případě, že byste rádi květník ala beránek, přizpůsobte tvar uší a nezapomeňte na rohy. Horní část lahve pak odstřihněte. Uprostřed dna udělejte špičatým předmětem otvor na odtok nadbytečné vody.

Spodní část pak natřete barvou dle zvoleného zvířete a dalšími odstíny domalujte obličej a uši. PET láhev by měla být dokonale suchá, barva tak bude dobře držet. Vždy, než budete nanášet další vrstvu, nechte tu předchozí pořádně zaschnout. Pokud byste chtěli květník umístit ven, použijte akrylové barvy.

Do takto připravených velikonočních květináčů nasypte substrát, zasaďte jarní květinu, bylinky nebo osení, zalijte a můžete začít pěstovat. Květníky můžete vyrábět dle své fantazie a volit jakékoliv tvary, které vám budou připadat vhodné k velikonoční náladě.

Související články

Zdroje: www.crujeme.cz, www.samosebou.cz