Je praktický, používat ho nemusíte jen na Velikonoce a dětem udělá, lidově řečeno, za málo peněz hodně muziky. Zajíčkovský velikonoční kelímek je opravdu jednoduchý, stačí vám na něj papír, nůžky, lepidlo a kelímek. Ideálně papírový, ale klidně i plastový, neprůhledný bílý. Oči zajíčka můžete buď nalepit, nebo jednoduše nakreslit. Stačí chvíle, a je hotovo. Do kelímku se dětem obvykle schovávají cukrátka, ale seženete-li odpovídající velikost kelímku a zajícovi uděláte dost dlouhé uši, můžete do něj posadit i vajíčko pro koledníky.

I druhý nápad sází na u dětí oblíbenou zajíčkovskou nótu. Na velikonočním stole se bude krásně vyjímat zajíčkový držák na ubrousky. Pokud jej budou vyrábět děti, nakreslete jim na tvrdý papír šablonu. Tu si mohou víckrát obreslit na rub barevných papírů. Zajíčka poté vystřihou, přeloží, a na úrovni tlapek jednoduše díky překladu prostřihnou dva otvory. Nyní je čas dodělat oči, poskládat ubrousek a provléknout ho zajíčkem tak, jako na fotomanuálu níže. O veselou hodovní tabuli je postaráno.

Do třetice všeho velikonočního můžeme s dětmi vyrábět "velikonoční vajíčka". Tahle budou ale látková. Starší děti se alespoň naučí základy obšívání a mladší jim mohou pomoci vystřihovat tvary. Barevné dekorace po svátcích můžete zužitkovat jako jehelníčky. Ale pozor, máte-li to v úmyslu, musíte je důkladně napěchovat.

Pokud rádi experimentujete a váš byt není jako vystřižený z designového časopisu o bydlení, můžete zkusit i tuhle vtipnou velikonoční hříčku. Zajíčka z převázaných a vycpaných ponožek, kterému přidáte mašli, očička - a je to. Kdyby nic jiného, s dětmi si při tvoření užijete legraci. A mimochodem, dovnitř králíčka se obvykle cpou další srolované ponožky...

Pokud sami něco vytváříte, podělte se s námi - třeba na Facebook Receptáře. Budeme rádi.