K samotné výzdobě interiéru patří tvorba velikonočního věnce, přičemž to není nic náročného, co byste nezvládli. Na rozdíl od těch kupovaných si ho můžete vyrobit dle libosti, a ještě na tom ušetříte. Rozbité skořápky proto uchovávejte a použijte je jako materiál při tvoření. Velikonoční věnec tak budete mít díky nim originální a žádný koledník jej rozhodně nepřehlédne!

Velikonoční věnec ze skořápek můžete vyrobit podle tohoto videa, v němž najdete postup krok za krokem:

Zdroj: Youtube

Kulatý tvar věnce

Jako podklad věnce můžete použít jakýkoliv korpus. Zakoupit se dá polystyrenový, proutěný i slaměný. Pokud chcete na tom co nejvíce ušetřit, můžete si ho také vlastnoručně vyrobit. Stačí jít na procházku do přírody, kde si nasbíráte pár mladých větviček a věnec poté zkrátka upletete.

Pomůcky na věnec

Na velikonoční věnec si připravte již korpus, tavnou pistoli, skořápky od vajíček, akrylové barvy, štětec, provázek a mašli. Pokud zvolíte polystyrenový základ, připravte si ještě hnědý balicí papír.

Barvení skořápek

Tímto úkolem můžete pověřit především své malé ratolesti. Stačí nanést štětcem akrylové barvy do vnitřku skořápek. Můžete použít několik různých barev. Pokud vyrábíte velikonoční věnec sami a nechcete veškeré skořápky barvit, pak tento krok klidně vynechte. Věnec bude krásný i s čistě bílými skořápkami.

Netradiční vzhled věnce

Než vám veškeré skořápky pořádně uschnou od barvy, připravte si korpus. Polystyrenový základ obmotejte zmačkaným balicím papírem, který průběžně připevňujte tavicí pistolí. U proutěného základu stačí přilepit pár větviček s lístky či kvítky. Díky nim bude věnec vypadat mnohem více živěji.

Zdobení skořápkami

Pomocí tavné pistole přilepte jednotlivé skořápky ke kruhovému základu. Jak hustě ho ozdobíte je jen na vás a vaší fantazii. Mezi jednotlivé skořápky přilepte také mašle z barevných provázků, peříčka a další malé ozdobičky, které jste si nachystali. Jakmile vše zaschne, můžete věnec zavěsit na dveře.

Svícen na velikonoční stůl

V tomto případě se obejdete bez korpusu. Nabarvěte skořápky zvenku, jelikož vnitřek nebude vidět. Jakmile barva zaschne, jednotlivé půlky skořápek slepte dohromady do kruhovitého tvaru. Vnitřek vyplňte mechem a sušenými květinami. Na závěr můžete skořápky vyplnit také malými křepelčími vajíčky. Hotový věnec položte na velikonoční stůl a doprostřed umístěte svíčku.

Související články

Zdroje: prozeny.cz, living.iprima.cz, primanapady.cz