Svátky jara už klepou na dveře a je potřeba vnést trochu velikonoční atmosféry i do vašeho bytu. Můžete koupit tuctovou dekoraci z obchodu, ale snadno si vyrobíte vlastní, originální a jedinečnou. Zapojte celou rodinu, přinášíme vám inspirace na nevšední velikonoční výzdobu.

Ponožkový zajíc

Máte doma lichou ponožku a je vám jí líto vyhodit? Pokud se neobjeví druhá do páru, použijte ji pro výrobu zajíce. Vše potřebné máte doma a výroba nezabere víc než deset minut.

Kromě ponožky budete potřebovat náplň do zajíce (rýži, pohanku, vatu...), provázek, mašli, jehlu, bavlnku, knoflíky, nůžky, fix.

Nejprve naplňte ponožku asi do dvou třetin náplní. Poté ji na dvou místech stáhněte provázkem, vytvoříte tím tělíčko a hlavičku. Zbytek ponožky rozstřihněte v půlce, vzniknou tak uši, které dotvarujte do obloučku, případně sešijte. Fixou namalujte oči a vousky nebo místo očí našijte knoflíky a vousky vyšijte bavlnkou. Zajíce dozdobte mašlí pod krkem a je hotovo.

Věnec na dveře

Ke zdobení vchodových dveří je ideální lehký věnec, ze kterého nic neopadává. Veselý jarní věnec z papíru je tou správnou volbou. K jeho výrobě si připravte papírový talíř, barevné papíry, lepidlo, nůžky, pastelky a fixy. Dál budete potřebovat šablonku vajíčka a zajíce, případně kuřátka, vystřiženou z tvrdšího papíru. Z talíře vystřihněte středovou kruhovou část. Podle šablonky si obkreslete a vystřihněte vajíčka a zajíčky, dokreslete oči, nos, vousky apod. Vše nalepte na talířový podklad.

Mrkve pro koledníky

Překvapte návštěvu jedinečně zabalenou sladkostí schovanou do papírové mrkve. Lahodnými balíčky podarujte koledníky nebo ozdobte sváteční stůl.

Pro výrobu mrkví se hodí nejlépe krepový papír, potřebujete ho v oranžové a zelené barvě. Dále si připravte nůžky, izolepu a ozdobné lýko.

Z oranžového papíru vystřihněte čtverec, ze zeleného obdélník. Oranžový kus stočte do kornoutu a dole zajistěte kouskem izolepy. Naplňte cukrovím a uzavřete. Zelený obdélník přehnete na půl a nůžkami nastříhejte asi do ¾. Připevněte zelené lístečky na mrkev a stáhněte stuhou z lýka.