Adventní čas právě začal a je tudíž vhodná doba začít myslet na Vánoce. Úklid, pečení cukroví ani nákupy dárků byste neměli oddalovat, aby vám následně nevznikal stres právě kvůli tomu, že nic nestíháte a vše jste nechali na poslední chvíli. Jaké budou letošní Vánoce právě pro vaše znamení?

Beran

21. 3. až 20. 4.

Berani milují atmosféru Vánoc a jelikož chtějí mít vše precizní a krásné, začínají s přípravami ještě dříve, než adventní čas vůbec nastane. Dárky kupují v průběhu celého roku, tudíž je pak stačí už jen všechny najít, úhledně zabalit a dát pod načančaný stromeček, na kterém si toto znamení nechává obzvlášť záležet.

Lev

23. 7. až 22. 8.

Lvi si užijí vánoční svátky plné cukroví a pohádek. Letos je totiž nečeká žádný shon, rodinné návštěvy ani akce, které by pořádali jako každý rok doma. Letošní Vánoce si tak Lev užije v pohodlí se svými blízkými a s puštěnou televizí, kde od rána do večera poběží pohádky. O tom, že bude mít letos Lev pohodu, není pochyb!

Střelec

23. 11. až 21. 12.

Střelci nesnáší Vánoce a mají z nich nervy na dranc, jak se říká. Přijde jim, že po nich neustále někdo něco chce, nestíhají žádné vánoční úklidy, ani nákupy dárků, natož péct cukroví. Vánoce jsou pro ně velký stres a rozhodně ne žádný odpočinek. Střelci se už teď modlí, ať je po Vánocích a vše se zase vrátí do běžných zajetých kolejí.

Býk

21. 4. až 21. 5.

Býci na tom letos nejsou dobře s financemi, proto se na Vánoce vůbec netěší, a navíc mají starosti, aby vůbec zvládli obdarovat své blízké. Vzhledem ke zvýšení cen energií a vlastně i zdražení všech potravin a služeb mají hluboko do kapsy. Nechtějí ale rodinu a své blízké zklamat, tudíž si raději nyní odepřou veškerou radost, aby jim zbylo na nějaký ten dáreček.

Panna

23. 8. až 22. 9.

Panny milují adventní atmosféru a vymetají snad všechny trhy, které v republice máme. Na každém si nakoupí ozdoby, výzdobu i jiné dekorace, které podtrhnou kouzlo Vánoc. Není tedy divu, že to u nich na Štědrý den vypadá jak z nějakého produktového vánočního katalogu. Pokud chcete vidět kýč jak bič, určitě navštivte o svátcích obydlí Panny.

Kozoroh

22. 12. až 20. 1.

Kozorozi Vánoce většinou neslaví vůbec, přemůžou se pouze v případě, že mají malé děti, aby jim nezkazili radost. Jinak ale u Kozoroha doma budete adventní výzdobu či vánoční náladu hledat marně. Není nic snazšího, než se svátečně naladit a nekazit svou nechutí k Vánocům náladu ostatním. Vždyť jde o nejkrásnější čas v roce! Zkuste se letos přemoci!

Blíženci

22. 5. až 21. 6.

Blíženci milují dostávání a hlavně dávání dárků. Nakupují je už od léta a mají je schované všude po domě či bytě. Často se tak stává, že na některý zapomenou a najdou ho až příští rok nebo dokonce klidně až napřesrok. Blíženci celý rok šetří, aby si mohli na Vánoce dopřát cokoliv, co si přejí, a také koupit všem známým vše, po čem touží.

Váhy

23. 9. až 23. 10.

Lidé narození ve Vahách jsou momentálně v tíživé finanční situaci. Přišli o práci a nevědí, za co pořídí nejen dárky, ale i stromeček a jídlo. Přemýšlejí tedy nad půjčkou. Tento nápad by měli ale raději ještě jednou zvážit, půjčovat si peníze na dárky není zrovna chytrý tah. Raději ať zkusí třeba něco vyrobit a sami uvidí, že blízkým na hodnotě darů nezáleží.

Vodnář

21. 1. až 20. 2.

Vodnáři budou mít letošní Vánoce v kruhu rodinném. Budou u nich všichni od babiček, až po tetičky, tudíž se může očekávat velkolepá párty plná smíchu a dobrého jídla a pití. Vodnáři vánoční svátky milují, dočkáte se tak skvělého servisu, vybraného jídla a hlavně té pravé pohody, na kterou se celý rok těšíte.

Rak

22. 6. až 22. 7.

Raci milují pečení cukroví. Každý rok mají minimálně dvacet druhů a ještě si myslí, že je to málo. Cukroví navíc dělají obrovské množství, tudíž ho po Štědrém dnu už nemůže nikdo ani vidět. Ne tak ale samotný Rak, ten se bude cpát vosími hnízdy a vanilkovými rohlíčky klidně až do jara.

Štír

24. 10. až 22. 11.

Štíři se letos těší hlavně na společný čas s rodinou, celý rok totiž byli pracovně natolik vytíženi, že své blízké téměř neviděli. O Vánocích si tak užijí mama hotel a nezvednou se z gauče. Maminka kolem nich bude kmitat a oni si budou užívat její péči, dobroty a návštěvy příbuzných, se kterými se dlouho neviděli.

Ryby

21. 2. až 20. 3.

Ryby tvrdí, že Vánoce nejsou o dárcích a penězích, čehož se také drží. Mají je rády, ale dárky či luxusní hostinu u nich nečekejte. Stromeček si ozdobí přírodními ozdobičkami, k večeři si dají kubu a nakonec přijdou koledy, zvyky a obyčeje. Pro někoho možná nudné Vánoce, ale pro Ryby je to ten nejkrásnější čas roku.

Související články