veselá housenka
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Veselá housenka

Co se zbytky látek různých barev a alespoň troškou volného času? Můžete si vyrobit barevnou housenku, která dobře poslouží dětem jako hračka i polštář v jednom. Navíc s ní lze vyřešit profukování kolem oken nebo dveří.

  1. Zbytky látek nastříháme na pruhy a sešijeme k sobě tak, aby barevně ladily. Vytvoříme pruh široký asi 50 cm a libovolně dlouhý, může být až dvoumetrový.
  2. Pruh podélně sešijeme, vznikne roura, kterou na jednom konci zašijeme. Otočíme ji lícem vzhůru tak, aby švy zůstaly uvnitř. Vycpeme srolovaným vatelínem nebo třeba starou dekou.
  3. Hlavu ušijeme ze dvou oválů a také ji vyplníme kouskem vatelínu. Všijeme nos, který taktéž ušijeme z látky a vyplníme vatelínem. Z každé strany přišijeme k hlavě trojici úzkých dlouhých proužků látky – to jsou tykadla, která potom propleteme do copánku. Přišijeme očka třeba z knoflíků a hlavičku ručně přišijeme k tělu housenky.

veselá housenka veselá housenka Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Děti se s housenkou určitě pěkně vyřádí. Může ležet podél zdi na posteli, můžete z ní udělat uzlík a používat ji jako polštář.

Ve větrném počasí s ní dokonce utěsníte škvíry kolem oken a dveří.

Kateřina Kvačková

Akční letáky