Vikingský horoskop je stejný jako náš klasický. Je také rozdělený na dvanáct měsíců a každý z nich vede konkrétní bůh. Tito bohové pak ukazují povahu člověka a jsou zároveň jeho ochránci a průvodci životem. Jaký vikingský bůh je ten váš?

Odin

(21. března - 20. dubna)

Lidé ve znamení Odina jsou velmi chytří a spravedliví. Jsou to rození vůdci a jdou si tvrdě za svým. Jejich životní moudrost jim dost pomáhá v úspěchu. Umí být ale také krutí a bezohlední, když něco opravdu chtějí. Jejich symbolem je valkýra s havranem.

Thor

(21. dubna - 20. května)

Lidé ve znamení Thora jsou fyzicky velmi zdatní. Mají sílu, fyzičku a nevadí jim ani tvrdá práce. Umí pracovat rukama a jsou velmi manuálně zruční. Mají neustále plno energie a jsou stále aktivní. Milují, když mají vše zorganizované, a to včetně jejich života. Jejich symbolem je kladivo.

Tyr

(21. května - 21. června)

Lidé ve znamení Tyra jsou velcí odpůrci zla a křivdy, proto proti tomu neustále bojují, a to i veřejně a velmi aktivně. Jsou členy nejrůznějších organizací bojujících proti zlu a nespravedlnosti. Mají velmi vyvinuté racionální myšlení. Její symbolem je meč.

Balder

(22. června - 22. července)

Lidé ve znamení Baldera jsou vyslanci slunce a lásky. Jsou to dobré duše, které nikdy nikomu neublíží. Jsou velmi soucitné a pomáhají ostatním. Touží po lásce a jsou velmi obětaví. Balderovým symbolem jsou větve hlohu.

Bragi

(23. července - 23. srpna)

Lidé ve znamení Bragi jsou velmi kreativní a energeticky nabití. Jsou také velmi citliví a umí krásně mluvit. Je balzámem pro duši je poslouchat. Jsou tedy skvělí spisovatelé, básníci a umělci. Také umí zpívat a hrát na hudební nástroje. Jejich symbolem je kytara.

Vidar

(24. srpna - 22. září)

Lidé ve znamení Vidara milují přírodu a vše, co je s přírodou spojené. Vyznají se v bylinkách, které sbírají a vytváří z nich nejrůznější lektvary, masti a tinktury, které pomáhají. Milují samotu a ticho, protože pouze tehdy mohou tvořit. Jinak jsou ale temperamentní a plní energie. Jejich symbolem je brčál.

Hodere

(23. září - 23. října)

Lidé ve znamení Hodera jsou velmi stateční a odvážní. Jednají stále sami za sebe a nikdy se nespoléhají na pomoc ostatních. Jsou houževnatí a vytrvalí, vždy dosáhnou kýženého cíle. Jejich symbolem je šipka.

Hermed

(24. října - 22. listopadu)

Lidé ve znamení Hermeda jsou velmi zvědaví a zvídaví. Mají bystrou mysl, nadhled a smysl pro humor. Často přemýšlí nad smyslem života a hledají odpovědi na otázky mezi životem a smrtí. Také často řeší, co se děje po smrti. Jejich symbolem je prsten.

Hener

(23. listopadu - 21. prosince)

Lidé ve znamení Henera jsou ovlivněni sluncem a pozitivitou. Mají jasnou mysl, tah na branku a jsou také vynalézaví, nejsou rozhodně lakomí a umí být velmi velkorysí. Jsou to rození gentlemani a nikdy by nikoho nezranili. Jejich symbolem je karneol.

Njord

(22. prosince - 20 ledna)

Lidé ve znamení Njorda jsou velmi přísní, akurátní, odměření a milují život s jasnými pravidly. Umí se skvěle ovládat a jsou velmi organizovaní. Milují pořádek a nesnáší bordeláře. Také jsou velmi aktivní a lenochy pohrdají. Jejich symbolem je skořápka.

Loki

(21. ledna - 19. února)

Lidé ve znamení Loki jsou velmi skromní, hodní, empatičtí, a velkorysí a odhodlaní. Na své cestě životem musí překonávat celou řadu překážek a oni to neustále dělají s úsměvem. Mají skvělou povahu a vy se s nimi chcete přátelit. Jejich symbolem je oheň.

Vali

(20. února - 20. března)

Lidé ve znamení Vali mají intuici a umí vyřešit každou záhadu. Vždy zachovají klid a chladnou hlavu. Jsou také vstřícní a přátelští. Když je ale někdo zklame, umí se mstít. Často vidí do budoucnosti a umí odhalit chyby z minulosti. Jejich symbolem je popel.

Související články

Zdroj: www.fajntip.cz, www.dotyk.cz