Papírový košíček na vejce připomíná ptačí hnízdo
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Vyrobte si originální košíček na vejce a překvapte koledníky

Košíček na vejce ve tvaru ptačího hnízda je křehkou a romantickou dekorací. Ze spleti bílých větviček trčí bílá ptačí pírka, lístky a traviny a usedají na něj bílí motýli - vše z papíru.

Co budete potřebovat?

Na výrobu originálního košíčku potřebujete papír, drát, lepidlo a bílou barvu Na výrobu originálního košíčku potřebujete papír, drát, lepidlo a bílou barvu Zdroj: Archiv ireceptar.cz

pozinkovaný drát (silnější - 1,8 mm - na kostru hnízda a tenký na přichycení větviček), kleště kombinačky, bílou akrylovou barvu a štětec, měkké větvičky (z vrby), bílý kancelářský papír, přírodní papír, nůžky, tužku, univerzální lepidlo

Jak postupovat?

  • Ze silnějšího drátu vytvarujeme kostru hnízda. Jako model můžeme použít třeba porcelánovou misku vhodné velikosti. Začneme spodní smyčkou, pokračujeme rozšiřující se spirálou a konec drátu přichytíme očkem a zamáčkneme. Tvar nemusí být příliš pravidelný, naopak - nepravidelnost má v tomto případě svůj půvab.
  • Do drátěné kostry postupně vplétáme větvičky, které na exponovaných místech přichytíme tenkým drátkem. Větvičkami bychom měli vyplnit spirálu natolik, aby vejce nevypadla ven z hnízda. Konce větviček můžeme nechat volně trčet ven, jako u stračího hnízda.
  • Po vypletení natřeme celé hnízdo bílou akrylovou barvou, nejlépe dvakrát pro jasnější odstín. Necháme ji zaschnout přes noc.

Nakonec si připravíme papírové „vystřihovánky“. Na bílý i přírodní papír namalujeme různé lístky, traviny, ptačí pera a motýly. Vystřihneme je a vytvarujeme podle potřeby. Postupně namáčíme konce lístků a pírek do lepidla a připevňujeme je k hnízdu.

Foto: autorka

Akční letáky