osvětlovací panel
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Vyrobte si osvětlovací panel

Přestává vám stačit osvětlení jedinou žárovkou nad kuchyňskou deskou, domácím barem či ponkem? Nabízíme návod krok za krokem jak si vyrobit moderní a pohledný panel s bodovým osvětlením.

Bodové osvětlení místností je velmi efektní. Prosadilo se ve veřejných prostorách a stává se i běžnou součástí soukromých interiérů.

Malé bodové reflektory mohou být umístěny na speciálních stojanech či na drátěném systému. Velmi efektní jsou také bodové reflektory zabudované do stropů, podhledů či stěn, jako osvětlení kuchyňských linek, pultů apod.

Reflektory se v obchodech prodávají buď jednotlivě nebo v sadách. V nabídce jsou zářivkové zdroje světla, halogenové žárovky a také LED diody. Svítidla se dají kupovat kompletní, ale rovněž bez žárovek, zářivek či ledek. V tom případě je důležité vědět, pro který typ patice je svítidlo konstruováno. 

Pro náš účel doporučujeme zakoupit sadu tří bodových reflektorů, jejíž součástí je také transformátor a kabelové propojení světel. Reflektory montujeme do dřevotřískové odýhované desky, kterou jsme seřízli na potřebný rozměr.

Pro Receptář Robert Skála, foto Jan Malý

Akční letáky