Patříte k jedincům, kteří chtějí bojkotovat igelitky? Stačí doma šikovným způsobem dále zpracovat nevyužité oblečení. Při troše zručnosti a fantazie vám vznikne pod rukama zajímavá a originální nákupní taška. Nevyhazujte proto tričko, u něhož jste měli dojem, že už vám dosloužilo. Během chvilky ho můžete změnit v užitečnou a krásnou novou věc.

Proběhla anketa Receptáře!

Tradiční čtenářská anketa proběhla i letos. Hlasovali jste pro své oblíbené firmy. Děkujeme.

Jak si vyrobit jednoduchou tašku na nákup ze starého trička? Podívejte se na YouTube video na kanálu Beáta Thiam Mészárosová:

Zdroj: Youtube

Jen staré tričko a nůžky

Z obnošeného trička můžete velice snadným a rychlým způsobem vyrobit nákupní tašku. Stačí si vzít k ruce jen nůžky a nemusíte nic šít. Pokud tedy nepatříte mezi zdatné švadlenky, nemusíte mít z ničeho obavy. Ve výsledku vám vznikne praktická taška, kterou jistě využijete nejen k nakupování.

Bavlněné tričko

Je jedno, jestli použijete seprané či vytahané tričko. Důležité je, aby bylo bavlněné. Díky tomu bude taška elastická a pojme i větší nákup. Zároveň se jedná o pevný materiál, který leccos udrží. Výhodou je skladnost materiálu, takže se vám taška z trička vejde složená i do kabelky.

Taška s třásněmi

Připravte si staré tričko a pečlivě si ho rozložte na rovné ploše. Odstřihněte z něj oba rukávy a následně zvětšete původní výstřih. Můžete využít i tílko, kde si ušetříte práci s odstraněním rukávů a stačí jen zvětšit původní obvod látky kolem krku.

Vzniknou vám tak uši tašky. Pak odstřihněte spodní lem a nastříhejte tričko v této části na jednotlivé třásně. Nakonec je pevně svažte k sobě alespoň dvěma uzly, čímž vytvoříte pevné dno tašky.

Síťovka

Ze starého trička si můžete vyrobit i originální tašku v podobě pevné síťovky. V tomto případě odstřihnete do oblého tvaru celý horní díl trička a v jeho spodní části pak vystřihnete otvor, který bude sloužit jako uši.

Vystřiženou látku otočte naruby a pokud ji plánujete na objemnější, ale lehčí věci, nemusíte ji ani sešívat, stačí slepit tavnou pistolí. V případě potřeby větší zátěže obloukový střih sešijte. Lze to i v ruce, ale díky šicímu stroji bude spoj pevnější. Nakonec na bocích tašky prostříhejte nůžkami asi tak 2 až 3 cm široké otvory.

Související články

Zdroje: www.carujeme.cz, www.zeny.iprima.cz