K přizdobení skvěle poslouží větvička břečťanu.
Zdroj: Marie Molková / Foto

Vyrobte si velikonoční peoplemetr

Velikonoce jsou pro některé z nás především svátky jara, radosti a barev. Svátečně si můžeme vyzdobit nejen byt, ale i zahradu. Navíc přizdobená vrátka upozorní koledníky, že jsou u vás očekáváni a vítáni.

Jednoduchou výzdobu, která může zdobit naši zahradu, vrátka, dveře, nebo posloužit jako závěs do okna, zvládnete v krátkém čase i z toho, co máte doma.

Co všechno se vám může hodit. Co všechno se vám může hodit. Zdroj: Marie Molková / Foto

K výrobě se bude hodit: 

  • K přizdobení skvěle poslouží větvička břečťanu. K přizdobení skvěle poslouží větvička břečťanu. Zdroj: Marie Molková / Foto vrbové proutky, stejně dobře poslouží i březové větvičky
  • břečťan
  • různobarevné mašle
  • dřevěné korálky
  • drátek
  • přírodní provázek nebo lýko
  • ostré zahradní nůžky
  • tavná (lepicí) pistole
  • velikonoční, či jarní ozdoby

 


Z proutků vytvoříme různé tvary, jako základ pro ozdobu. Je důležité vždy zvolit jeden proutek silnější, kolem kterého omotáme slabší proutek. Tím zabráníme lámání prutů.

Z proutků snadno připravíme tvar připomínající vajíčko. Z proutků snadno připravíme tvar připomínající vajíčko. Zdroj: Marie Molková / Foto

Záleží na našich plánech a fantazii, zda budeme tvořit jednoduchý tvar vajíčka, pomlázku nebo třeba srdce. Můžeme zkusit z proutků vytvořit i obrázek domečku, zajíce, ti šikovnější zkusí další symboly jara. Proutky k sobě vážeme drátkem, tak docílíme pevného spojení, které „přežije“ i aprílové počasí.

A pak už stačí najít vhodné místo, kam výzdobu pověsíme. A pak už stačí najít vhodné místo, kam výzdobu pověsíme. Zdroj: Marie Molková / Foto

Jako výzdoba velmi pěkně vypadají navlečené korálky, které mohou ladit i s vybranou barvou mašle. Pohrát si můžeme i s různou délkou mašliček, které uvážeme na vrbové proutky a připevníme na vrátka.

Tak a koledníci už mohou přijít... Tak a koledníci už mohou přijít... Zdroj: Marie Molková / Foto

Na velikonoční pondělí můžeme na proutky navázat více pentlí. Koledníci si pak sami vyberou svou ozdobu na pomlázku :) Pokud si mašličky předem spočítáme a každý koledník si vezme právě jednu, snadno spočteme, kolik koledníků přišlo. Bude to náš velikonoční peoplemetr.

Akční letáky