Šumivé bomby, či chcete-li bombičky, jsou u milovníků všeho příjemného velmi oblíbené. Můžete si je sami vyrobit a vyjdou vás mnohem levněji, nežli z obchodu. A především do nich můžete přimíchat levanduli z vlastní zahrádky, balkónu nebo kytičku darovanou. Voňavé levandulové koule budou také krásným dárkem s vůní léta pro někoho, koho máte rádi.

Co budete potřebovat?

  • půl hrnku soli do koupele (mořské či z mrtvého moře pro pročištění, himalájské nebo magneziové pro uklidnění, jodobromové pro namožené svaly a klouby)
  • půl hrnku kyseliny citronové v prášku
  • hrnek jedlé sody
  • 2 lžíce za studena lisovaného oleje (olivového, mandlového, sezamového, slunečnicového, z meruňkových jader…)
  • Lžíci sušené syrovátky, která zvláčňuje pleť
  • Hrst čerstvých nebo sušených levandulových květů

Koupelové bomby - výroba

Všechny sypké směsi dokonale promíchejte v míse dřevěnou vařečkou. Pracujte raději v rukavicích. Jde o koncentrát, který před použitím rozpustíte ve velkém množství vody, v níž se jeho složky navzájem zneutralizují – ve vaně proto pleť již nepodráždí.

Do sypké směsi přimíchejte olej a tolik vody, aby byla tvárná a při stisknutí v dlani držela tvar. Vodu přidávejte postupně po kapkách. Směs poté napěchujte do formiček – mohou to být formy na led, malé hrníčky, mističky, plata po bonbónech…. Důkladné upěchování hmoty je velmi důležité, pokud mají bombičky držet pohromadě. Poté je ponechejte den schnout, z formiček vyjměte a skladujte na suchém místě. Když špetku levandule vložíte na dno formy, bude bobičky zdobit na vrchu.

Pokud si přejete bombičky zabarvené, do směsi přimíchejte špetku potravinářského barviva. Pokud se spokojíte s jemným odstínem, vodu ve vaně bombička neobarví.