Na přelomu padesáti čeká všechny velká změna. To, že stárnete, si v teorii uvědomíte kolem dvacátého roku života, ale od padesátky to už budete moci vidět v praxi. Vaše tělo se začne měnit a s ním logicky i váš obličej. Začnou vám vyskakovat vrásky a únava bude ve vaší vizáži vidět mnohem více než předtím. Je však důležité si uvědomit, že ne všichni můžeme v šedesáti vypadat jako Monica Bellucci. A tak je to v pořádku. Hlavně u žen je stárnutí emočně náročnější, ale uvědomte si, že jste stále krásné a pár let navíc na tom nic nezmění. Pro případ, že by vám ale vrásky dělaly opravdu problém, se šedesátiletá zakladatelka kosmetické firmy, která na TikToku vystupuje pouze pod svým křestním jménem Gigi, podělila o své tajemství, díky kterému má pleť absolutně bez vrásek.

Video, jak předejít vráskám, najdete na Youtube kanále Andrea Dolezalova:

Zdroj: Youtube

Vrásky budou pryč

První rada bude možná překvapující. Jde o změnu ranní a večerní rutiny, co se týče péče o pleť. Většina lidí totiž používá více vyživovacích produktů o pleť večer, aby se přes noc absorbovaly a tím zredukovaly vrásky. Nejvíce sér a hydratačních krémů je však nejlepší používat ráno. Jelikož tyto krémy, oleje a séra vám přes den pomohou nejvíce a budou chránit vaši pokožku před toxiny a znečištěním. To však neznamená zanedbat péči večer, stačí ji pouze zredukovat. Radou číslo dva je používat jemný mikro- exfoliant. To je vlastně jemný peeling pokožky, který byste měli podstoupit alespoň jednou týdně.

Dobré rady nad zlato

Třetím tipem je nezapomenout na důkladné omytí obličeje každý večer. Po celém dni, ať už jste venku nebo vevnitř, váš obličej od okolního znečištění neochráníte. Takže vždy před spaním si jemně omyjte pleť nějakým jemnějším čistícím krémem či pěnou. Na očištění nepoužívejte nic hrubého, bohatě stačí tenké odličovací tamponky. Rada číslo čtyři se vám může zdát vtipná, jelikož nemá nic moc společného s krémy či hydratujícími oleji. Jedná se totiž o jídlo. Jezte každý den tři para ořechy. Je to kvůli tomu, že jsou velice bohaté na minerál selen, který pomáhá ochraně buněk v těle a má skvělé antioxidační účinky. Poslední radou je čas od času používat produkty, jejichž složkou je retinol, retinal nebo tretinoin. Existují ve formě pilulek nebo krémů a jsou velmi bohaté na vitamín A. Ty vaší pleti velice pomohou v zastavení vrásek.

Související články

Zdroje: vitalpoint.cz, www.tetadrogerie.cz