Ryby (21.2. - 20.3.)

Zástupci tohoto znamení se rádi starají o vše živé, takže není divu, že rostliny spadají do spektra jejich zájmů. A pěstování zeleniny a bylinek ženy narozené ve znamení Ryb opravdu milují!

Toto znamení však není zaneprázdněno pouze pěstováním zeleniny a ovoce. Určitě najdou koutek pro kreativitu, jako je stavba alpského kopce, skalky nebo krásně střižený živý plot. Ryby si nenechají ujít ani chvíli, aby obdivovaly krásu oblohy a stromů a poslouchaly zpěv ptáků.

Panna (23.8. - 22.9.)

Ženy narozené v tomto znamení přistupují k zahradničení velmi opatrně a zodpovědně. Budou zkoumat, co a kdy zasadit, jaké je nejoptimálnější uspořádání pozemku a nejlepší zavlažovací systém. Nářadí Panny je vždy uklizené, truhlíky se sazenicemi přehledně očíslované a označené, chaos nenajdete ani na zahradě.

Zdá se, že rostliny poslouchají neviditelnou vůli, kterou mají ženy zahradnice zrozené ve znamení Panny. Tyto ženy také nikdy nepracují bez rukavic. Zeleninová zahrádka je skvělá, ale není kvůli tomu důvod snášet všechnu tu špínu.

Váhy (23.9. - 23.10.)

Váhy mají velmi rády krásu a čerstvé květiny. Práce na zahradě je pro ně jako meditace, ať už jde o vytrhávání plevele nebo prořezávání keřů. Tato monotónní práce může být pro mnohé nudná, pro Váhy je však zklidňující a uvolňující.

A co víc, tyto aktivity jim také pomáhají zbavit se úzkosti. Váhy rády vytvářejí na zahradě útulná místa, kde si mohou číst knihu a v tichu odpočívat. Budují i vodní prvky – například jezírka nebo třeba fontánky a zahradní potůčky.

Vodnář (21.1. - 20.2.)

Práce na zahradě má na ženy narozené v tomto znamení blahodárný vliv, mohou při ní využít i své technické schopnosti. Vodnáři jsou schopni přijít například s inovativním způsobem zavlažování nebo prořezávání. Zástupkyně tohoto znamení jsou velmi hrdé, když jimi vysazené sazenice vyrostou, pěkně se vybarví a mohou je pak sklidit. Cíti obrovské zadostiučinění, když vidí bohatě rozkvetlé stromy nebo červenající se jahody.


Zdroje: archziner.com, www.yourtango.com