Dekorace z ledového království

S naprosto minimálními náklady můžete připravit velmi originální výzdobu zahrady. Na výrobu ledového věnce můžete využít například formu na bábovku. Stačí, když se dobře porozhlédnete a nasbíráte zajímavé přírodniny, které zalijete studenou vodou. Zbytek za vás provede mráz.

Délka proměny vody v ledovou dekoraci závisí nejen na velikosti formy, ale také na venkovní teplotě. Pokud se ve svém okolí porozhlédnete po břečťanech, najdete podle orientace na světové strany nejspíš různé fáze květů / plodů této velmi pozdně a zdánlivě nenápadně kvetoucí rostliny. Dobře budou vypadat také tvary vyříznuté (vystřižené) ze sytě oranžové kůry pomerančů nebo mandarinek. Více v článku Ledový věnec, ozdoba zimní zahrady

Proměňte vodu v ledovou stavebnici

Obdobu klasických dětských stavebnic můžete připravit s pomocí mrazu. Stačí se důkladně porozhlédnout kolem sebe. Jistě brzy objevíte množství nádob, které se budou hodit na přípravu ledových maxi kostek. Hodit se budou plastové krabičky a kelímky různých rozměrů: bábovičky na písek, silikonové formičky na pečení, nafukovací balónky (vhodné nádobíčko najdete i doma v plastovém tříděném odpadu). Pro obarvení pak můžete použít potravinářské barvy nebo barevný krepový papír.

Do sklenic či jiných vhodných nádob (využít můžete i nádoby od malířských barev) napusťte vodu a přidejte potravinářské barvivo nebo kousky krepového papíru. Obarvenou vodu nalijte do připravených formiček a nechejte venku pracovat mráz. Bude to trvat přibližně 24 hodin, záleží na tom, jak moc mrzne. Hotovou stavebnici vyklopte z formiček a zábava může začít. Čím víc kostek zamrazíte, tím větší město si děti mohou postavit. Celý návod najdete na webu jdeteven.cz

Na webu jdeteven.cz najdete nejen desítky her, ale také tipy jak učit být děti v přírodě, či rady jak se ven vybavit. I v dnešním přetechnizovaném světě mohou děti zažít divočiny, lumpárny a báječná dobrodružství venku, doslova za humny. Ať už máte děti na starosti v roli rodičů, prarodičů, strýčků nebo tetiček, můžete i vy dostávat pravidelnou měsíční dávku inspirace. Stačí požádat tvůrce webu jdeteven.cz o zasílání Deníku do divočiny. Jeho součástí jsou pracovní listy plné nápadů, co a jak dělat s dětmi venku. K jejich realizaci většinou nebudete potřebovat nákladné vybavení. Vše je dobrovolné a zdarma. Jedinou cenou, kterou budete muset zaplatit je chuť jít s dětmi ven a hrát si. Bonusem navíc je komunita na facebooku, kde můžete své zážitky a zkušenosti sdílet s podobně smýšlejícími nadšenci.