Jaký pro vás bude rok 2023, co se týká zdraví? Možná zažijete klid, možná se konečně dostanete z vleklé nemoci, která vás už nějaký ten čas trápí, anebo se naopak budete muset potýkat s neduhy, které vás na nějaký čas vyřadí z provozu. Náš horoskop vám prozradí, co může očekávat právě vaše znamení.

Beran

21. 3. až 20. 4.

Berani mohou být úplně v klidu, protože se pro ně nic moc nezmění. Zůstanou na tom stejně jako v letošním roce. Pokud je tedy nic netrápí, nemělo by ani nic začít. Pokud už si s nějakou nemocí zažívají své, budiž jim útěchou, že se to v příštím roce nezhorší. Berani by si měli dát pozor hlavně na průdušky, ty mají nejslabší z celého těla.

Lev

23. 7. až 22. 8.

Lvi budou mít v roce 2023 problémy s ledvinami a močovým ústrojím, proto by se měli na prevenci zaměřit už teď. Důležité je pro ně neprochladnout a dodržovat pitný režim. Když se jim totiž už jednou zánět močového měchýře spustí, drží se jich pěkně dlouho a nemohou se ho zbavit. Také pozor na stresy a nedostatek tekutin, abyste si nezadělali i na ledvinový kamínek.

Střelec

23. 11. až 21. 12.

Střelce potrápí problémy se zády. Ne nadarmo jim babička v dětství říkala, ať nosí košilku, že jim táhne na záda a jednou, že si na její slova vzpomenou. A je to tady! Záda se hlásí o slovo. Noste tedy delší svetry, mějte záda neustále v teple. Také cvičte, protahujte se a nenoste nic těžkého, jinak se vám to ve stáří vymstí ještě mnohem hůře než teď.

Býk

21. 4. až 21. 5.

Býci by se měli zaměřit na sport a zdravou stravu, protože jejich nadváha by se v příštím roce mohla ještě zvýšit a to už by bylo opravdu nežádoucí. Každý den dvacet minut chůze, hodně zeleniny a vody a sami uvidíte, že za pár měsíců se budete cítit mnohem lépe. Stačí jen dodržovat určitý režim a vydržet.

Panna

23. 8. až 22. 9.

Panny by mohly mít v roce 2023 problémy s pihami, které by se mohly změnit v rakovinu. Raději si tedy zajděte nechat zkontrolovat všechna znaménka na kůži, ať máte jistotu nebo ať je vaše podezřelá piha odhalena včas a vy si nezaděláte na vleklé a nepříjemné problémy.

Kozoroh

22. 12. až 20. 1.

Kozorozi by si měli dát v příštím roce pozor na své zuby, protože by nejen mohli dostat přes pusu a o pár z nich přijít, ale také jim hrozí velký zánět i paradentóza, což by se jim mohlo vymstít a jejich peněženku by následná ošetření u zubaře bolela zcela jistě. Choďte pravidelně k zubaři, na dentální hygienu a nezapomínejte ani na domácí péči. Mezizubní kartáčky umí zázraky.

Blíženci

22. 5. až 21. 6.

Blíženci si užijí své se srdíčkem. Bude se jim zle dýchat a přijde se na to, že jim srdce nefunguje tak, jak má. Nebojte, přijde se na to včas a vše se pomocí medikace upraví. Jen období vyšetření, návštěv lékařů a testů bude stresující. Vydržte a uleví se vám, nebojte, vše dobře dopadne.

Váhy

23. 9. až 23. 10.

Váhy jsou zatížené na klouby, což se v příštím roce opět potvrdí. Jejich kloubní aparát jim vypoví službu a s největší pravděpodobností skončí v nemocnici. Není nic snazšího začít už teď užívat kolagen, abyste svým kloubům ulevili a vyhnuli se nepříjemným lékařským zákrokům.

Vodnář

21. 1. až 20. 2.

Vodnáři by si měli dát celkově pohov, makají od rána do večera a jejich tělo začíná říkat stop. Jejich předsevzetím by tedy mělo být to, že odjedou někam na dovolenou, wellness nebo chatu, kde budou jen relaxovat. Mohlo by u nich dojít k vyčerpání organismu a Vodnáři by mohli skončit v nemocnici na kapačkách.

Rak

22. 6. až 22. 7.

Raci budou mít v příštím roce velké problémy se žaludkem a slinivkou. Je to především kvůli životu, jaký vedou. Nezdravě jí, kouří, pijí alkohol a nemají pohyb. Tělo jim to v příštím roce dá dostatečně najevo, a pokud ho nebudou poslouchat, mohli by si zadělat na vážné zdravotní problémy.

Štír

24. 10. až 22. 11.

Štíři se musí začít starat o své oči, jinak by je mohla do budoucna čekat operace. Neustálé koukání do monitoru jim nedělá dobře a sami Štíři vidí, že jejich zrak už není to, co býval. Nechávejte své oči pravidelně odpočívat, používejte kapky pro citlivé a unavené oči a v neposlední řadě je nezatěžujte žádnými nánosy řasenky a podobně.

Ryby

21. 2. až 20. 3.

Říká se, to nejlepší na konec a v případě Ryb je to skutečně pravda. Už dlouhou dobu se potýkají s vážnými zdravotními problémy a horoskop říká, že rok 2023 by měl být v tomto směru úspěšný a pozitivní. Jejich blízcí, ale i oni by si tak mohli na chvíli konečně oddechnout a začít se zase těšit z maličkostí. Po těch útrapách, kterými si Ryby prošly, si klidný a pěkný rok zaslouží.

Související články