Blíženci (22.5. - 21.6.)

Za sklon k alkoholismu může u Blíženců jejich sociální povaha. Komunikativní znamení, kterému vládne Merkur, je příliš společenské a také snadno ovlivnitelné ostatními. Blíženci snadno podlehnou tlaku okolí. Jejich neklidná povaha a neustálá potřeba duševní stimulace mohu být příčinami, že rádi sáhnou po sklence s alkoholem, a zdaleka neskončí u jedné. Často hledají v alkoholu útěchu, nabízí jim možnost relaxace a úniku od neustále zaneprázdněné mysli. Mnoho Blíženců navždy skončilo v pasti alkoholismu.

Ryby (21.2. - 20.3.)

Lidé narození ve znamení Ryb jsou citlivé znamení, kterému vládne Neptun. Právě jejich vysoká citlivost může za to, že často hledají spásu v alkoholu. Často se cítí přemoženi emocemi druhých, trápí se, že ostatním nedokáží pomoci a alkohol jejich obavy utlumí. Dočasně se jim sice uleví, ale spirála alkoholismu se nebezpečně roztáčí. Musí najít jiný mechanismus zvládání svých přebujelých emocí, aby démonu zcela nepropadli.

Štír (24.10. - 22.11.)

Štíři jsou vášniví a intenzivní, ovšem někteří zrozenci v tomto znamení mohou mít sebedestruktivní sklony. Vášnivá povaha se může projevovat častým pitím, alkoholismus může být výsledkem jejich touhy oddávat se extrémům. Štíři ovládáni Marsem i Plutem mají obecně sklony k závislostem, pokud se k tomu přidají jejich časté okamžiky podezřívavosti a nedůvěry, situace se ještě zhorší. Mnoho Štírů se také z alkoholismu léči pod odborným dohledem.

Střelec (23.11. - 21.12.)

Střelci milují dobrodružství, svobodu, touží po zážitcích, ať už jsou sebevíc divoké a mimo konvence. K alkoholu nikdy nemají daleko a většinou ho Střelci neodmítají. Často se ocitají v situacích, kdy je alkohol velmi snadno dostupný, mají spoustu přátel, se kterými se často setkávají a na těchto akcích vždy alkohol teče proudem. Střelci ho konzumují ve velkém množství, dodává jim pocit větší svobody.

Kozoroh (22.12. - 20.1.)

O tomto disciplinovaném a ambiciózním znamení, kterému vládne Saturn, byste asi neřekli, že by mohl mít problémy s alkoholem. A přece. Může za to jejich hluboce zakořeněný strach z neúspěchu a rovněž neutuchající honba za úspěchem. Pokud se jim dlouhodobě nedaří, hledají útěchu v alkoholu. Často se ocitají pod velkým tlakem a alkohol je pak jedinou možností, jak aspoň na chvíli utéct ze šíleného pracovního tempa, kterým bývají pověstní.


Zdroje: astrotalk.com, instaastro.com