Laskonky, špičky, dortíky či nějaký ten koláč vám vždy vykouzlí úsměv na tváři. Neumíte si svůj den představit bez něčeho sladkého k odpolednímu kafíčku. Když přijdete do cukrárny, pociťujete radost a euforii. Pokud jste se v těchto větách našli, pak patříte mezi ta znamení zvěrokruhu, která mají předpoklady být závislá na sladkém.

Váhy

23. 9. až 23. 10.

Váhy milují sladké a jsou na něm přímo závislé. Bohužel však stačí, když projdou kolem cukrárny a mají dvě kila nahoře. Mají tedy často nadváhu a jejich hladina cukru v krvi rozhodně není v normě. Nestačí jim totiž jeden zákusek, ale koupí si jich třeba pět a všechny sní. Nemohou si totiž pomoct. Váhy váhají, co je lepší, tak si radši dají vše, aby se nemusely rozhodovat. To je totiž neuvěřitelně stresuje.

Pro Váhu tudíž neexistuje nejoblíbenější zákusek, milují všechny. Takový větrník, špička, makronky, to je něco, z čeho mají husinu vzrušením. Nejraději si všechny dortíky postaví na talířek, chvíli je obdivně pozorují a následně je všechny zálibně sní. Váhu neřeší, radost z dortíku je pro ně vždy větší.

Vodnář

21. 1. až 20. 2.

Vodnáři mívají závislost na buchtách. Je jedno, jestli jsou makové, tvarohové či povidlové. Vodnáře nejčastěji potkáte s plnou pusou a buchtou v ruce. Jelikož jsou i zdatní pekaři, často si je sami pečou. Umí kynuté, z tvarohového i odpalovaného těsta. Jíst jejich buchty je doslova nebe v puse.

Tito lidé by však měli se svou závislostí něco dělat. Není příliš sexy, když mají kolem břicha pneumatiku, která je způsobena právě přílišnou konzumací kynutých buchet, které patří mezi kalorické bomby. Když už si nemohou pomoct a musí je mít, měli by zvážit zdravější alternativu, například péct ze špaldové mouky.

Rak

22. 6. až 22. 7.

Raci by vám ruce utrhli pro kousek čokolády, nějaký ten bonbón nebo lízátko. Nemusí mít doslova dezerty či moučníky, ale tyto sladkosti si neumějí odepřít. V depresi klidně sní tabulku čokolády na posezení a každý večer u televize sní minimálně pytlík bonbónů. Jejich zuby bývají v katastrofálním stavu, což způsobuje přemíra cukru.

Raci jsou také kvůli nadměrné konzumaci čokolády hyperaktivní jedinci, se kterými málokdo drží krok. Jsou jako motorové myši a neustále někde pobíhají. Celý den se neumí zastavit a odpadnou právě až večer, kdy opět otevřou sáček se sladkostmi a jí, dokud není prázdný. A tak se to opakuje každý den.

Související články